ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Nová Plzní vyvinutá aplikace usnadňuje práci hasičům i policistům

Prostřednictvím odborníků na bezpilotní létání město Plzeň znovu posiluje spolupráci s integrovaným záchranným systémem (IZS).

0

Včera

Školáci budou soutěžit ve finanční gramotnosti. Loni vyhráli Plzeňáci

Tisíce školáků se každý rok utkávají v Soutěži finanční gramotnost. Nejnovější ročník právě odstartoval. Hlásit se do něj mohou děti prostřednictvím svých škol až do poloviny prosince.

0

Včera

Lidé navrhli celkem 65 nápadů, jak zlepšit život na Doubravce

Celkem 65 nápadů, jak zlepšit život v okolí svého bydliště, navrhli lidé v 2. ročníku participativního rozpočtu městského obvodu Plzeň 4.

0

Včera

Hospodští v kraji nesouhlasí s kontrolami hostů

Od listopadu budou muset zjišťovat, jestli jsou návštěvníci jejich podniků očkovaní nebo mají platný negativní test na covid. Restauratéři to většinou považují za nesmysl.

0

Včera

Lidé plánují strávit Silvestra na horách

Hotely a penziony na Šumavě hlásí na konec roku plno. Lidem v rezervacích nebrání ani nejistá doba koronaviru.

0

Včera

Na zrušené železniční trati z Plzně do Chrástu bude cyklostezka

Myšlenka na vybudování šlapací drezíny pro veřejnost definitivně padla. Zastavila ji vysoká cena.

0

Včera

Vochov otevírá první mikrojesle v kraji

Bývalý teletník ve Vochově u Plzně má nový účel. Stal se centrem nových mikrojeslí Vochomůrky, které jsou určeny pro děti ve věku od půl roku do 3 let.

0

Před 2 dny

Covid opět ruší a omezuje návštěvy ve FN Plzeň

Z důvodu současné epidemiologické situace dochází ve FN Plzeň od příštího týdne ke změně režimu návštěv. Od pondělí 25. října 2021 platí zákaz návštěv na těchto pracovištích:

0

Před 2 dny

V Brdech vznikají tůně, zadržují vodu v krajině

Na Padrťských pláních, na Baštině i na Pource, ale také v blízkosti Strašic nebo na Hrachovišti narazí návštěvníci Brd nově na malé vodní plochy, které po krajině chráněné krajinné oblasti rozmisťují lesníci Vojenských lesů a statků ČR (VLS).

0

Před 2 dny

Dobrovolníci v kraji převzali ceny Křesadlo

Ocenění Křesadlo má podtitul „cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Již XVI. ročník oceňování dobrovolnické činnosti v Plzeňském kraji Křesadlo 2021 pořádala stejně jako v minulých letech Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA.

0

Před 3 dny

Chcete se na podzim zahřát? Zkuste recepty klatovských drůbežářů

Podzim se už hlásí o slovo. Koruny stromů opět hrají všemi barvami a sychravé počasí dává najevo, že léto už je dávno pryč. Ale i tohle období je možné si zpříjemnit a zahřát se například s poctivým vývarem.

0

Před 3 dny

Plaketu Bohumila Kulhánka obdržel lékař Miloš Pešek

Lékař, vědec a pedagog prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc., je novým držitelem plakety Bohumila Kulhánka, kterou městský obvod Plzeň 3 uděluje významným plzeňským osobnostem nebo lidem, kteří podpořili plzeňské počiny či akce.

0

Před 4 dny

Hranice, otevři se! Na Folmavě se konalo česko-německé setkání gymnazistů

Hraniční přechod Folmava/Furth im Wald se stal dějištěm česko-německého setkání studentů z gymnázií v Domažlicích a Bad Kötzting.

0

Před 4 dny

Vánoční cukroví podraží

Do cen se promítají rychle rostoucí náklady. Pekaři na Plzeňsku už přijímají objednávky.

0

Před 4 dny
FESTIVAL BONJOUR PLZEŇ 2021