ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Po otevření přivaděče: z Plzně do Přeštic autobusem za 12 minut

To je čas, který na trase stráví cestující už od příštího úterý. Stane se tak po zprovoznění druhé části dálničního přivaděče.

0

Dnes

Přímo od kriminalisty. Vychází kniha Skutečné zločiny na Plzeňsku

Knihu Skutečné zločiny na Plzeňsku pojal její autor a kapitán plzeňské kriminálky František Müller (CPress, vychází i jako e-kniha, cena 369 Kč) netradičně. Nejedná se o klasické povídkové vyprávění o jednotlivých kauzách, ani o strohý popisný dokument.

0

Včera

Město Plzeň podpoří organizace, které pomáhají lidem se znevýhodněním

Plzeňští zastupitelé schválili, že město rozdělí více než 6,5 milionu korun v rámci dotačního programu Aktivity v oblasti sociálního začleňování 2023.

0

Včera

Sezona moštování je v kraji v plném proudu

Jablek je ale na některých místech regionu méně než loni. A zájemci o vylisovanou šťávu si leckde připlatí.

0

Včera

Letečtí záchranáři by se mohli stěhovat z Líní do Chotěšova

Stát se tak má v případě, že si automobilka Volkswagen vybere Líně pro stavbu gigafactory. Německý koncern má ve hře ještě lokality v Polsku a Maďarsku.

0

Včera

Veletrh cestovního ruchu ITEP přinese novou dimenzi zážitků

Speciální industriální tematika, unikátní expozice, desítky vystavovatelů z Čech i zahraničí, cestovatelské přednášky, edukativní program pro školy, dětská zóna a spousta dalších zajímavostí.

0

Před 2 dny

Domažlická nemocnice poskytne odbornou praxi budoucím sestrám z Německa

Domažlická nemocnice se dlouhodobě věnuje vzdělávání českých zdravotníků, kdy poskytuje praxi ale i předatestační přípravu studentům středních i vysokých zdravotnických škol a lékařských fakult.

0

Před 2 dny

Město rozšíří v centru Plzně kamerový systém

Zastupitelstvo města Plzně schválilo přijetí dotace ve výši 550 tisíc korun od Ministerstva vnitra na rozšíření kamerového systému z Programu prevence kriminality na místní úrovni

0

Před 2 dny

Zástupci Plzně v terénu mapovali život bezdomovců

Zástupci města Plzně vyrazili do terénu mapovat život lidí v bezdomoví. Společně s neziskovými organizacemi navštívili několik provizorních příbytků, kde se zajímali, v jakých životních podmínkách zde lidé žijí a zda mají zájem se vrátit zpět k běžnému životu.

0

Před 2 dny

Kultura tenisek: Jak na tenisky: Návod na obuv: Minulost a současnost

Tenisky se postupem času staly nedílnou součástí šatníku všech generací. Hodí se pro většinu příležitostí a představují jeden z hlavních must have prvků fashion scény. Víte, jaká je historie této ikonické obuvi, v čem tkví její jedinečnost a k čemu tenisky ideálně nosit?

0

Před 2 dny

Lidé z Trojky zaslali do projektu Rozhodněte sami 165 návrhů

První fáze projektu participativního rozpočtu Rozhodněte sami skončila. V pátek byla uzavřena možnost zasílání návrhů na vylepšení života v centrálním plzeňském obvodu. Občané Trojky do ní poslali celkem 165 zajímavých nápadů.

0

Před 2 dny

Máte řidičák? V pátek 22. září můžete jezdit MHD v Plzni zdarma

Plzeň se ve spolupráci se svými Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zapojí do Evropského týdne mobility. Jde o iniciativu Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září.

0

Před 3 dny

Jaké je řešení dopravy na Slovanech? Přijďte se seznámit s výsledky analýzy

Město Plzeň a Městský obvod Plzeň 2 – Slovany zvou všechny obyvatele Slovan i dalších městských částí na představení výsledků analýzy koncepčního řešení dopravy na Slovanech.

0

Před 3 dny

Změna ve školství? Hrozí rušení venkovských škol a jídelen

Rušení malých venkovských škol nebo školních jídelen. To hrozí podle zástupců samospráv v Plzeňském kraji v případě, že by ministerstvo převedlo financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele škol. Těmi jsou právě obce.

0

Před 3 dny
ČEZ - Čistá energie zítřka