ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plzeňské historické podzemí zve na prohlídky za svitu baterek

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb, sklepů s studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od pondělí 17. až do neděle 23. října – vždy od 17 a 18 hodin.

0

Dnes

Senátorkou za Plzeň-město bude Daniela Kovářová

Senátorkou ve volebním obvodu č. 7 Plzeň-město bude advokátka Daniela Kovářová. Nezávislá kandidátka, někdejší ministryně spravedlnosti, porazila ve druhém kole Karla Naxeru. Ten je člen TOP 09 a byl nominovaný koalicí SPOLU.

0

Včera

Kůrovec v lesích Plzeňska likviduje se stromy i turistické značky

Značkaři žádají lidi, aby jim hluchá místa hlásili. Poté situaci napraví.

0

Včera

V Černicích se spojí sdružení OBČAS s koalicí SPOLU

V osmém plzeňském obvodu Černice se vítězné sdružení nezávislých kandidátů OBČAS-Občané Černic aktivně spolu, jež získalo čtyři mandáty v devítičlenném zastupitelstvu, domluvilo na spolupráci s koalicí SPOLU - ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

0

Včera

Den architektury v Plzni podvanácté: procházky a prohlídky doplní projekce

Mezinárodní den architektury doprovází již 12. ročník festivalu Den architektury, který se tradičně koná první říjnový víkend.

0

Před 2 dny

Domažlická ambulance chronické bolesti pořídila přístroj k efektivnější léčbě

Ambulance chronické bolesti, kterou vede v Domažlické nemocnici MUDr. Jiří Veselý, získala zásadní přístroj pro léčbu pacientů, jež trpí dlouhodobými bolestmi například zad, kloubů, končetin i dalších částí těla.

0

Před 2 dny

V Rokycanech se předvede prvorepubliková armáda

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech připravilo na sobotu 1. října projektový den věnovaný prezentaci vyspělosti prvorepublikové armády.

0

Před 2 dny

Plzeň poskytla další kulturní mikrogranty

Rada města Plzně schválila poskytnutí dotací čtyřem žadatelům ve výši 59 tisíc korun. Dále souhlasila s poskytnutím pěti dotací ve výši 82 tisíc korun. Ty ještě musí schválit zastupitelstvo.

0

Před 2 dny

Města v kraji zhasínají památky

Šetří tím drahé energie. Bez osvícení už je v noci například Kulturní centrum Pivovar v Domažlicích.

0

Před 2 dny

Opravená vodárenská věž v dobřanské nemocnici bude sloužit i pro terapie

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech opravila ve svém areálu vodárenskou věž, jejíž vznik se podle dochovaných plánů datuje do roku 1878.

0

Před 3 dny

Západočeská univerzita láká na oblíbenou Noc vědců

V pátek 30. září bude Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) hostit oblíbenou Noc vědců. Společně se stovkami univerzitních, vědeckých a výzkumných pracovišť po celé Evropě ukáže, že věda je nejen užitečná, ale i zábavná.

0

Před 3 dny

Hrob spisovatele a knihovníka Miloslava Nohejla je čestným hrobem města Plzně

Hrob bývalého ředitele plzeňské městské knihovny v Plzni a jednoho z prvních držitelů Ceny města Plzně Miloslava Nohejla se stane čestným hrobem.

0

Před 3 dny

Plzeňské Popelky spustily nový e-shop s bezobalovou kosmetikou a drogerií!

,,Přijďte si ,načepovat´ do našeho kamenného obchůdku v Plzni nebo si objednejte šetrné ekologické výrobky z našeho nového e-shopu, které vám v okruhu Plzeň – město doneseme až domů! Podpoříte nejen přírodu, ale také lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou našimi zaměstnanci.“ Vzkazují plzeňské Popelky.

0

Před 3 dny

Celebrity Look - kadeřnický salon, kde vaše (ne)reálná přání měníme v realitu.

Taky někdy míváte nereálné představy a sny a realita se Vám nezdá dost dobrá? Například, když jste denně konfrontováni s fotografiemi modelek, celebrit, hereček a dalších VIP žen, které jsou krásné a dokonalé?

7

Před 3 dny
Velikáni filmové hudby