ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Nový film seznámí milovníky přírody s příběhem vody na Šumavě

Premiéru dokumentu Voda ztracená a vrácená z dílny Radka Plíhala připravila Správa Národního parku Šumava na Světový den vody 22. března ve Vimperku a následně 23. března v Kině Sušice.

0

Včera

Velikonoční várka Pilsner Urquell míří do Vatikánu k papeži Františkovi

Velikonoční várka s celkem 2023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell dnes odjela z plzeňského pivovaru do Vatikánu. Pivu tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub a unikátní náklad vyprovodili spolu s ním i zástupci Prazdroje.

0

Včera

Od 1. dubna se bude v Plzni a kraji jezdit podle nového tarifu

Od 1. dubna 2023 budou platit při využívání veřejné dopravy ve městě Plzni a v Plzeňském kraji shodné slevy ve výši 50 % ve veřejné dopravě nejen na předplatné jízdenky, ale také na jednotlivé jízdenky.

0

Včera

České dráhy a kraj představují modernizovanou RegioNovu pro Český les

České dráhy, Plzeňský kraj a organizátor veřejné dopravy POVED představily první z modernizovaných částečně nízkopodlažních jednotek RegioNova pro provozní soubor Český les.

0

Včera

Město Plzeň podpoří tělovýchovné aktivity na školách

Téměř 700 tisíc korun rozdělí odbor školství magistrátu města Plzně mezi vybrané plzeňské základní školy v rámci dotačního titulu s názvem Podpora tělovýchovných aktivit v roce 2023.

0

Včera

Pytlomaty mohou využít občané Trojky už potřetí

Také v letošním roce se budou moci obyvatelé třetího městského obvodu zapojit do úklidu okolí jejich bydliště nebo oblíbených výletních cílů. Akce Pytlomat startuje Na Nové Hospodě posledního března, pak se přesune na Valchu.

0

Před 2 dny

Na Výsluní bude jezdit autobus každou hodinu

Autobusy na Výsluní budou jezdit častěji, se zkušebním provozem se začne již 1. dubna letošního roku.

0

Před 2 dny

Fotbalisté z Košutky dostanou tři miliony na opravu hřiště

Poskytnutí dotace ve výši tří milionů korun pro fotbalový oddíl kopané TJ Plzeň Košutka schválilo na svém čtvrtečním jednání Zastupitelstvo města Plzně.

0

Před 2 dny

U příležitosti Dne učitelů převzali pedagogové z kraje ocenění

U příležitosti Dne učitelů předali zástupci Plzeňského kraje ocenění vybraným pedagogům za jejich činnost. Tradiční akce se každoročně koná v den připomínky výročí narození Jana Ámose Komenského.

0

Před 2 dny

Západočeská univerzita zvýší počet studentů

To je cíl nového vedení v čele s rektorem Miroslavem Lávičkou. Dva tisíce studentů by měly přibýt hlavně na technických fakultách.

0

Před 2 dny

Plzeňský Prazdroj ve čtvrtek vypraví pivo pro papeže

Na cestu do Vatikánu mu požehná biskup Tomáš Holub. Jde o velikonoční tradici.

0

Před 2 dny

Jarní novinka z Proudu: Spodně kvašený Velikonoční Mazec

Velikonoční speciální piva už pomalu patří k Velikonocům stejně neodmyslitelně jako kraslice, mazanec či čokoládový beránek.

0

Před 3 dny

Česká televize rozšiřuje Události v regionech: zpravodajství i ze západu

Česká televize nabídne divákům ještě více regionálního a lokálního zpravodajství než doposud. Od počátku dubna zařadí do svého podvečerního vysílání dvě nové verze zpravodajského pořadu Události v regionech.

0

Před 3 dny

Milion rozdělí Plzeň mezi kulturní organizace na jejich celoroční činnost

Finanční příspěvky poputují mezi devatenáct plzeňských organizací zabývajících se uměleckou a kulturní činností. Z rozpočtu Odboru kultury Magistrátu města Plzně mezi ně bude rozdělen milion korun.

0

Před 3 dny
Nové Sandero Stepway Dacia