ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Košutka hostí krajské Sportovní hry seniorů

Deset unikátních disciplín a patnáct týmů z celého kraje – tak budou vypadat Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje 2022, které se uskuteční 17. května v hokejbalové hale v Plzni na Košutce. Akce odstartuje v 9 hodin.

0

Dnes

Kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

„Na základě jednání s vedením města Sušice je Plzeňský kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici,“ sdělil po svém setkání se starostou města Sušice Petrem Mottlem hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

0

Dnes

Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra

Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou. Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.

0

Dnes

Plzeň má marketingovou strategii, klíčový dokument pro prezentaci

Zastupitelé schválili Marketingovou strategie města Plzně, která je klíčovým dokumentem pro prezentaci krajské metropole.

0

Dnes

Plzeň požádá o dotaci na rekonstrukci bytů pro ukrajinské uprchlíky

Zastupitelé města Plzně schválili podání žádosti o dotaci na projekt „Rozšíření veřejných ubytovacích kapacit pro občany Ukrajiny v Plzni“ do výzvy Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

0

Včera

Dostupná Šumava. Opět vyjíždí autobusy pro seniory a handicapované

Již v úterý 17. května 2022 spouští dopravce ČSAD autobusy Plzeň a Správa národního parku Šumava jarní část projektu Dostupná Šumava.

0

Včera

Noví držitelé Umělecké ceny města Plzně jsou už známi

Josef Mištera, Charlotte Režná, Stanislava Topinková Fořtová, Mezinárodní festival DIVADLO Plzeň a Plzeňský Prazdroj získají Uměleckou cenu města Plzně za rok 2021. Rozhodli o tom zastupitelé města na svém zasedání v pondělí 9. května.

0

Včera

Po covidu. Počet turistů v kraji opět stoupá

V Plzeňském kraji došlo v 1. čtvrtletí 2022 k meziročnímu nárůstu návštěvnosti i počtu přenocování, po omezení se služby v oblasti cestování vrací k normálu.

0

Před 2 dny

Přeshraniční odborné praxe v Plasích se po koronavirové pauze opět rozjely naplno

Střední odborné školy z Plas a německého Neustadtu obnovily po koronavirové pauze realizaci přeshraničních praxí pro své žáky. Na své stáže realizované u farem v okolí Plas dorazila první čtveřice studentů z Německa.

0

Před 2 dny

Rorýsi, bumerangy s ocáskem, už jsou v Plzni

Letos si dávali na čas a první z nich šéf plzeňských zvířecích záchranářů Karel Makoň zaslechl a viděl až v sobotu v podvečer 7. 5. 2022 v Macháčkově ulici v Plzni na Skvrňanech.

0

Před 3 dny

Kontaktní místo pro bydlení funguje dva roky. Měsíčně odbaví 180 klientů

Město Plzeň v květnu 2020 změnilo pravidla pro nakládání s městskými byty, kterých vlastní řádově tři tisíce. Zájemci už nemusí podávat žádost na magistrátním bytový odbor, ale mohou se zaregistrovat a byt si vybírat na realitním portálu města.

0

Před 3 dny

Plzeňské dvorky se otevírají už posedmé

Již o tomto víkendu, v sobotu 14. května, pořádá Nadace 700 let města Plzně oblíbené Plzeňské dvorky a to již posedmé.

0

Před 3 dny

Zastupitelé rozhodli o individuálních dotacích v oblasti kultury

O zvýšení neinvestiční dotace pro rok 2022 Plzeňské filharmonii a poskytnutí dalších individuálních dotací třem subjektům v oblasti kultury rozhodlo Zastupitelstvo města Plzně na svém květnovém jednání.

0

Před 3 dny

Domažlická nemocnice modernizuje park sanitek, přibyla i XXL

Domažlická nemocnice obnovuje flotilu sanitních vozů Zdravotnické dopravní služby (ZDS). Ve středu převzala tři nové vozy, kterými nahradí starší sanitky. Je mezi nimi i speciální XXL sanita upravená pro převoz pacientů s nadměrnou hmotností.

0

Před 4 dny
Hollywood Night & Český národní symfonický orchestr