ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Veteráni z Belgie a USA pozdravili Plzeňany díky on-line spojení

Dojetí i radost ze setkání, takový byl čtvrteční večer v on-line studiu Slavností svobody. S Plzeňany se spojili ti, kteří v květnu 1945 osvobodili západočeskou metropoli – váleční veteráni z Belgie a USA.

0

Včera

Ski&Bike Špičák se letos otevře veřejnosti poprvé tento víkend

Zatím budou k dispozici turistické trasy pro pěší na rozhlednu, půjčovna elektrokol a občerstvení. Lanovka se pak rozjede za týden.

0

Včera

Šumavský Mouřenec zve v sobotu k návštěvě

Šumavský kostel na Mouřenci u Annína může už také částečně rozvolnit a že turisty tedy může o víkendu pozvat do otevřených dveří. Zatím bez skupinových prohlídek a dalších služeb.

0

Včera

Plzeň začíná budovat nové parkoviště P+R Kaplířova – Dobřanská

Město Plzeň začne v první polovině května budovat parkoviště typu P+R, tzv. zaparkuj a jeď v blízkosti nového dopravního terminálu Kaplířova ve čtvrti Bory.

0

Včera

Ve Vrhavči opraví halu

Rada kraje schválila v rámci dotačního programu „Podpora spolkové činnosti na venkově – opravy, rekonstrukce a modernizace nemovitého majetku v roce 2021“ podporu v celkové výši 3 mil. Kč celkem 45 žadatelům.

0

Včera

Plzní od čtvrtka zní Díky, Ameriko! Slavnosti svobody potrvají do neděle

Skromnější než obvykle, přesto i tak opět plný emocí a slov díků za osvobození Plzeňanů americkou armádou před 76 lety byl letošní vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko!

0

Před 2 dny

Plzeň hledá nejlepší pedagogy, vyhlašuje šestý ročník ocenění

Město Plzeň prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně vyhlašuje šestý ročník výzvy k podávání návrhů na udělení Ocenění za školní rok 2020/2021.

0

Před 2 dny

Plzeň spustila vylepšenou verzi Elektronického portálu občana

Vyřízení úředních záležitostí je nyní pro Plzeňany ještě snazší, a to díky nové verzi Elektronického portálu občana (EPO) https://epo.plzen.eu.

0

Před 2 dny

Spitfire jen jako model, nad Plzní přeletí Gripen

Oslavy 76. výročí osvobození americkou armádou potrvají do neděle. Přes okleštěný program nebude chybět historická vojenská technika.

0

Před 2 dny

Plzeň uctila památku obětí válek, ve čtvrtek začínají Slavnosti svobody

Ve středu 5. května si město Plzeň připomnělo památku padlých vojáků, kteří osvobodili západní Čechy včetně Plzně. Uctilo i Plzeňany, kteří zahynuli při květnovém povstání v roce 1945.

0

Před 3 dny

Nejvíc se Češi těší do hospody na pivo s přáteli, ukazuje průzkum Prazdroje

Po dlouhých měsících, kdy se museli omezovat ve všem možném, se Češi v rámci rozvolnění ze všeho nejvíce těší na pivo a kus řeči s kamarády v hospodě.

0

Před 3 dny

Na Doubravce uctili památku českých letců RAF

Památku letců z Doubravky, kteří bojovali za svobodu tehdejšího Československa v britském královském letectvu RAF, v úterý uctilo vedení čtvrtého obvodu s představiteli města Plzně a Plzeňského kraje.

0

Před 3 dny

Bezdomovectví v Plzni: Lze řešit? Město obdrželo první výsledky studie

Odborníci z Katedry sociologie Západočeské univerzity v Plzni pod vedením Jana Váněho zpracovávají pro město Plzeň studii s názvem Bezdomovectví: Lze nějak přijatelně řešit? Případně jak?

0

Před 3 dny

Západ Čech projíždějí tento týden džípy

Historická vojenská vozidla jsou součástí oslav osvobození americkou armádou tři desítky let. Letos se tak ale děje v silně omezeném počtu.

0

Před 4 dny
Poděkování pro zdravotní sestry