ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Na Šumavě zavřeli část stezky k Předním Paštím

Stovky smrků tam odumřely kvůli kůrovci a hrozí pádem. Kdy se trasa otevře, není zatím jasné.

0

Dnes

Plzeň přes léto opravuje tramvajové koleje i silnice

Kilometrový úsek tramvajové trati na Koterovské, na Klatovské úsek Tylova – sady Pětatřicátníků. Plzeň musí opravit přes letní prázdniny špatný stav svých kolejí. Opravy mají skončit před začátkem nového školního roku.

0

Dnes

Plzeň podpoří novým dotačním titulem zdravotní péči a svozové služby

Zastupitelstvo města Plzně schválilo finanční podporu 12 subjektům ve výši 9,6 milionu korun z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně na Podporu zdravotní péče a svozové služby na letošní rok.

0

Dnes

V Plzeňském kraji je bezpečno a čisto

Vyplývá to z výzkumu statistiků. Region také je na špici v kvalitě bydlení, naopak v něm ale žije málo vzdělaných lidí.

0

Včera

Valchu a Lhotu od září čekají změny ve veřejné dopravě

Rada města Plzně schválila zavedení nové autobusové linky městské hromadné dopravy č. 42 z městské části Bory do Lhoty, desátého městského obvodu.

0

Včera

Obec Rybník hostí v úterý táborák s hudbou

Léto je v plné kráse – ideální podmínky pro letní večer s přáteli a sousedy. Centrum Bavaria Bohemia vás zve na táborák s hudbou v obci Rybník.

0

Včera

Klatovští drůbežáři doporučují: středomořské speciality na gril

S létem si všichni spojí dovolenou, pláže, relax, zážitky, a to nejen cestovatelské, ale i ty gurmánské. Za vůní a chutí oblíbených středomořských specialit ale není potřeba cestovat tak daleko.

0

Před 2 dny

Dotační titul Služby a činnosti v sociální oblasti pomůže rekordnímu počtu projektů

Celkem 34 subjektů podpoří město Plzeň částkou 1,5 milionu korun pomocí dotačního titulu Služby a činnosti v sociální oblasti na letošní rok. Jeho vyhlašovatelem je Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Podporu schválili zastupitelé města.

0

Před 2 dny

Populace kriticky ohrožené perlorodky říční se na Šumavě navýší o tisíce

Perlorodka je naším nejdéle žijícím zvířetem a přesto má na kahánku. Namísto čistých řek s lososy a pstruhy jí zbylo k životu jen několik říček v pohraničí v  jižních Čechách.

0

Před 2 dny

Kraj podpoří technické vzdělávání

Rada schválila vyhlášení dotačního programu „Motivace pro technické vzdělávání mládeže Plzeňského kraje v roce 2022“. Program je financován z krajského rozpočtu a je na něj alokován jeden milion korun.

0

Před 2 dny

Plzeň podpoří čtyři rezidenční projekty

Zastupitelé města schválili finanční dotaci pro čtyři umělecké rezidenční projekty, které se uskuteční na území města Plzně.

0

Před 3 dny

Stop vandalům na Boleváku a jinde. Plzeň zvyšuje dohled

Rostoucí nepořádek, vandalismus a páchání přestupků včetně například pytláctví jsou důvodem, proč Plzeň spustí intenzivnější dohled i informování návštěvníků ve svých rekreačních oblastech.

0

Před 3 dny

Vody ubývá. Kraj motivuje k ozdravení krajiny

Zdravá krajina, to je název projektu Plzeňského kraje, který má za úkol zadržet vodu v krajině, revitalizovat vodní toky, obnovit prameniště a staré polní cesty, zkrátka celkově zlepšit stav krajiny a její funkce.

0

Před 4 dny

Komenského ulice na Lochotíně dostane nový asfaltový povrch

Během července nechá Správa veřejného statku města Plzně opravit povrch vozovky s přilehlými parkovacími stáními v Komenského ulici.

0

Před 4 dny
Abonentní koncert 2