ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Letošní zima změnila práci Horské služby, ubylo úrazů

Na Šumavě záchranáři v době koronaviru vyjížděli méně k úrazům, zato častěji hledali ztracené lidi. Na hory vyrazilo více takzvaných svátečních turistů.

0

Dnes

Recepty na odlehčená oblíbená jídla z kuřecího mletého masa

Přemýšlíte, jak překvapit a hlavně nasytit vaše strávníky? Pořád probíráte nové recepty? Už nehledejte a vyzkoušejte osvědčené klasiky, ale nově s kuřecím mletým masem.

0

Dnes

Klatovská nemocnice léčí covid rekonvalescentní plazmou. Hledá dárce

Klatovská nemocnice, která pečuje na svých lůžkách intenzivní péče o komplikované covidové pacienty a v předchozích týdnech přijímala i pacienty z jiných nemocnic, potřebuje k jejich léčbě rekonvalescentní plazmu.

0

Dnes

Matky prvních občánků kraje dostanou deset tisíc

Plzeňský kraj poskytne finanční dar ve výši 10 tisíc korun matce první dívky narozené v Plzeňském kraji roku 2021 a 10 tisíc korun matce prvního chlapce narozeného v Plzeňském kraji roku 2021.

0

Dnes

Krizový štáb kraje: roste počet nemocných, kapacity nemocnic přestávají stačit

Na pátečním jednání Krizového štábu Plzeňského kraje se hovořilo především o vzrůstajícím trendu nemocnosti, kapacitách nemocnic v kraji, které aktuálně stojí na hraně lůžkových kapacit.

0

Včera

Lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji je Marek Ženíšek

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji se stal náměstek hejtmanky a bývalý poslanec Marek Ženíšek.

0

Včera

Rokycanská nemocnice ošetřila společné prostory mlžnou dezinfekcí

Rokycanská nemocnice zvyšuje bezpečnost ambulantních pacientů i návštěvníků, co se týká rizik přenosu nákazy koronavirem.

0

Včera

Zastupitelstvo Trojky zasedlo poprvé v historii online

Jednání zastupitelstva vedené online si jako první v Plzni vyzkoušeli členové zastupitelstva centrálního plzeňského obvodu, a to ve středu 24. února 2021.

0

Včera

Poliklinika Agel Plzeň otevřela očkovací centrum proti covid-19

Poliklinika AGEL Plzeň na Švihovské ulici se stala dalším místem, kde je možné se nechat naočkovat proti onemocnění covid-19.

0

Včera

Epidemická situace v Plzni se zhoršuje, strážníci i policisté přitvrdí

Epidemická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 se v Plzni i v celém Plzeňském kraji poslední týdny zhoršuje.

0

Před 2 dny

Kraj obdržel mimořádnou dávku vakcín, míří do Tachova a Stříbra

Pro nejvíce zasažené okresy obdržel Plzeňský kraj mimořádnou dodávku vakcíny Pfizer (Comirnaty), a to v počtu 195 lahviček – 1 plato. Již během čtvrtka probíhá očkování osob ze skupiny 80+ v Tachově a Stříbře.

0

Před 2 dny

Záchranka posílila výjezdová místa na Tachovsku

V okrese je v souvislosti s koronavirem kritická situace. Všech pět výjezdových stanovišť je přetížených.

0

Před 2 dny

Do FN Plzeň můžete od čtvrtka pouze s respirátorem FFP2

Vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci v ČR i v Plzeňském kraji jsou od čtvrtka 25. 2. všichni občané, kteří navštíví FN Plzeň, povinni ve všech prostorech používat respirátory typu FFP2 bez výdechového ventilu.

0

Před 2 dny

Doubravka představila novou podobu Chlumu s restaurací

Proměnou Chlumu i podobou plánované restaurace se detailně zabývá studie, kterou pro Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKR) zpracoval plzeňský ateliér projectstudio8.

0

Před 3 dny
octavia zvýhodnění