ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Západočeská galerie získala cenu za publikaci Epocha salonů

Západočeská galerie v Plzni získala hlavní Cenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 za publikaci Epocha salonů: České salonní umění a mezinárodní výtvarná scéna 1870–1914.

0

Dnes

Slepá ulice u 31. základní školy bude ráno bez aut. Kvůli bezpečnosti dětí

Do zhruba stometrového úseku Komenského ulice, konkrétně pod 31. základní školou, již nebudou moci zajíždět auta, a to ve dnech školního vyučování v době od 7 do 8 hodin. Zákaz vjezdu zde začne platit od 1. června.

0

Dnes

Sezona na Konstantinolázeňsku startuje požehnáním Prusíkova pramene

V Konstantinových Lázních požehná v sobotu 21. května 2022 lázeňskému Prusíkovu prameni v 10.45 plzeňský biskup Tomáš Holub. Symbolicky tak odstartuje letošní 219. lázeňskou a turistickou sezónu na Konstantinolázeňsku.

0

Včera

Prima FRESH festival ovládá o víkendu Plzeňský Prazdroj

Zahájení Prima FRESH festivalu v Plzeňském Prazdroji je za dveřmi. Odpovědi na následujících 10 otázek přináší vše důležité před jeho začátkem.

0

Včera

Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do základních škol

Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do svých základních škol od září 2022. Ve třídách upravuje počty míst, kde je to možné, vytipovala také volné a pro výuku vhodné prostory, z nichž vzniknou nové třídy.

0

Včera

V Doudlevcích se otevře minikanál s divokou vodou

Vodáci si ho na Radbuze v plzeňských Doudlevcích poprvé vyzkouší příští úterý. Unikátní atrakce má být lákadlem i testem pro chystaný velký areál v Sulkově.

0

Včera

Šumavský kostel Mouřenec zve na mši a koncert legendárních Učedníků

Hlavní sezonu zahájí už tuto sobotu 21.5. 2022 šumavský kostel sv. Mořice na Mouřenci. Románsko-gotický chrám nad Annínem zve na komentované prohlídky, česko-německou mši a křesťanský folk v podání legendárních Učedníků.

0

Včera

Koupaliště v Plzeňském kraji se připravují na sezonu

Tu obvykle zahajují v červnu. Zdražování vstupného většinou nechystají, někde se mu ale nevyhnou.

0

Včera

Nové tůně na Lobezských loukách nabídnou molo, přívoz i labyrint

Rozšíření lobezských tůní chystá městský obvod Plzeň 4, který s městem Plzní za tímto záměrem poblíž řeky Úslavy vykoupil potřebné pozemky.

0

Před 2 dny

Rekonstrukce technologického parku TechTower v Plzni jde do finále

Jedinečný technologický park TechTower v Plzni ve Světovaru se pomalu začíná chystat na nové nájemníky. Rekonstrukce areálu, jedna z aktuálně největších investičních akcí města Plzně, jde podle plánu.

0

Před 2 dny

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Stavba roku

Do 27. května 2022 zbývá čas na podání přiihlášky do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Zapojit se mohou stavby, které byly zkolaudované nebo uvedené do provozu na území Plzeňského kraje v roce 2021.

0

Před 2 dny

Plzeň bude součástí projektu, jenž rozvíjí téma sociálního bydlení

Rada města Plzně schválila uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci mezi statutárním městem Plzní a Platformou pro sociální bydlení, z. s. Ta dává dohromady subjekty, které se snaží rozvíjet téma sociálního bydlení.

0

Před 2 dny

Sportmanie Plzeň 2022 se stěhuje do Škoda sport parku v Doudlevcích

Letošní srpen bude v Plzni tradičně ve znamení sportu. Od 20. do 28. srpna se uskuteční už sedmý ročník populární Sportmanie. Největší změnou bude tentokrát místo konání.

0

Před 3 dny

Do Plzně se sjíždí elita kybernetických specialistů, utkají se o titul etického hackera

Pět desítek nejlepších etických hackerů z České republiky změří ve čtvrtek 19. května své síly ve finále šestého ročníku Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti, které se letos premiérově odehraje v západočeské metropoli.

0

Před 3 dny
netConcert