ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Vánoční cukroví bez lepku se stává hitem

V Plzni ho kupují nejen lidé s nařízenou bezlepkovou dietou, ale také zákazníci, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu. Neodradí je ani vyšší cena.

0

Dnes

České dráhy rozšíří služby pro rodiny. Západní expres nabídne dětské kino

Národní dopravce v novém jízdním řádu 2022 rozšíří počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů. Více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi do 10 let.

0

Včera

Tachov dostane dotaci na nákup mamografu

Rada schválila a doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu poskytnutí individuální dotace 2,5 mil. Kč na nákup digitálního mamografického přístroje vč. diagnostické stanice městu Tachov.

0

Včera

A nebuďte smutnej, Vaňku! Plzeň si připomene desáté výročí úmrtí Václava Havla

V sobotu 18. prosince 2021 uplyne deset let od úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Letos v říjnu by také oslavil 85. narozeniny. Město Plzeň společně s Moving Station připravují vzpomínkové odpoledne.

0

Včera

Lidé z Plzeňska se vrhli na sousedské projekty. Nyní mohou získat granty

I v době mnoha omezení a karantén prokazují Češi svoji kreativitu a houževnatost. Namísto sezení doma se vrhli na zlepšování okolí, v němž žijí.

0

Včera

Firmy z kraje a Bavorska děkují Plzeňskému kraji za pomoc s očkováním zaměstnanců

Poděkování za pomoc při zajišťování očkování zaměstnanců firem, které působí v západočeském pohraničí, se dostalo hejtmance a předsedkyni Krizového štábu Plzeňského kraje Iloně Mauritzové.

0

Včera

Čtyřlístek umožní adventní setkávání klientů s rodinou

Městský ústav sociálních služeb města Plzně chce ve svém největším zařízení pobytových služeb v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek umožnit v době adventu navzdory koronaviru svým uživatelům návštěvy rodinných příslušníků.

0

Před 2 dny

Centrální obvod podpoří propagaci příběhu Věry Kohnové

Částku 15 000 korun věnuje centrální plzeňský obvod spolku, který zpracovává příběh talentované židovské dívky Věry Kohnové.

0

Před 2 dny

Plzeňský Prazdroj otevřel v Pivovarském muzeu Pivotéku

Unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století, se rozrostlo o novou Pivotéku.

0

Před 2 dny

Plzeň inovuje výuku. Školáci se budou vzdělávat pomocí virtuální reality

Exkurze do vesmíru nebo nebezpečný pokus v hodině chemie. To jsou jedny z mnoha příkladů využití virtuální reality, která míří v pilotním projektu na plzeňské základní školy, konkrétně na Boleveckou základní školu a 14. základní školu v Doubravce.

0

Před 3 dny

Vojenský historický ústav pomůže Plzni. Třeba se Slavnostmi svobody

Vojenská technika na Slavnosti svobody, připomínka květnového povstání v Plzni i domácího odboje. Plzeň podepsala smlouvu o spolupráci s Vojenským historickým ústavem

0

Před 3 dny

Klatovy hostí putovní výstavu Stavba roku

Předposlední zastávkou putování panelové výstavy 40 staveb přihlášených do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 jsou prostory jezuitské koleje v Klatovech.

0

Před 3 dny

Děti v mateřských školách už mají mikulášskou nadílku

Plně naložená dodávka vyrazila z úřadu městského obvodu Plzeň 3, aby děti v mateřských školkách včas dostaly tradiční mikulášskou nadílku. Za volant dodávky sedl starosta David Procházka a vedle něj 1. místostarosta Petr Baloun, kteří osobně dárečky rozvezli.

0

Před 3 dny

Plzeňská zoo má informační systém vybavený moderními technologiemi

Dva nové informační kiosky i tabule, aplikační platforma na počítání návštěvníků, environmentální stanice a také ampliony veřejného rozhlasu rozšířily informační systém Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

0

Před 4 dny
ČNSO studio