ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Na Rok české hudby v Plzni přispěje město

Plzeňští zastupitelé schválili, že bude rozděleno 800 tisíc korun z Dotačního programu v oblasti kultury – Rok české hudby 2024. Podpořeno bude šest akcí, podporu dalších šesti projektů schválila již Rada města Plzně.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Plzeňské drony slaví deset let

Letos je tomu deset let, co Plzeň zakoupila bezpilotní letouny.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Dárci krve mohou na letní rockové festivaly s výraznou slevou

Máte rádi rockovou hudbu a jste dárci krve? Anebo: Máte rádi rock a šli byste na dva skvělé hudební festivaly s výraznou slevou? Tak právě pro mají nemocnice speciální nabídku.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Přijďte na výstavu BLÍZKÁ SETKÁNÍ VŠEHO DRUHU malíře Václava Šestáka

Výstava obrazů akademického malíře Václava Šestáka je k vidění až do 30. dubna v galerii Domova pro seniory sv. Jiří v Mohylové ul. 92 v Plzni na Doubravce. Můžete se na ni přijít zdarma podívat kdykoli mezi 8:00 do 20:00 hod.

0

Včera Milena Sojková

Chytrá Plzeň: Je tady Strategie Smart City na roky 2024 až 2028

Město Plzeň má Strategii Smart City na roky 2024 až 2028. Plzeňští zastupitelé schválili dokument, v němž jsou řešeny mnohé aspekty veřejného života ve městě a hledána v nich chytrá neboli smart řešení a přístupy.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Kabelová Komora od Langmatz: Představení inovativního řešení pro inženýrskou výstavbu

V moderním městském prostředí je klíčové, aby infrastrukturní řešení byla nejen efektivní, ale i odolná. Kabelová komora od firmy Langmatz CZ s.r.o. představuje právě takové řešení. S kombinací dlouhé životnosti a nosnosti až 40 tun se jedná o ideální volbu pro široké spektrum aplikací.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Plzeň podpoří kulturní akce i organizace

Mezi organizátory kulturních akcí budou rozděleny téměř dva miliony korun. Na svém čtvrtečním jednání o tom rozhodli zastupitelé města Plzně.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Plzeň vyhlásila výběrové řízení na sdílená kola a koloběžky

Město Plzeň vyhlásilo výběrové řízení na nového provozovatele systému sdílených kol a koloběžek. Díky plánované finanční podpoře města by mohli obyvatelé a návštěvníci Plzně již o prázdninách využívat sdílená kola či koloběžky vítězného provozovatele prvních 15 minut zdarma.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Studio 22 zve na Exkluzivní setkání s Bárou Basikovou

Ve středu 17. dubna v 18 hodin budou mít návštěvníci plzeňského STUDIA 22 příležitost setkat se s přední českou zpěvačkou, herečkou a spisovatelkou Bárou Basikovou.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Obce se mohou spojovat do společenství, zájem ale není

Pracovat by pro ně měli takzvaní létající neboli sdílení úředníci. V Plzeňském kraji zatím zájem není.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Plzeň má řešení na podporu a rozšíření bydlení, vzniknou nové byty

Plzeň přichází s dlouhodobým systémovým řešením na podporu a rozšíření bydlení. To je jednou z nejvyšších priorit krajské metropole, z přebytku rozpočtu proto nyní uvolní 300 milionů korun na desítky nových bytů.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Plzeň podpoří aktivity k technickému vzdělávání

Zastupitelstvo města Plzně schválilo poskytnutí dotací a provozních příspěvků v rámci dotačního programu s názvem Podpora aktivit k technickému vzdělávání v roce 2024.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Správa NP Šumava stvrdila spolupráci s Užanským národním parkem

Ze srdce Národního parku Šumava do samého centra Užanského Národního parku na Ukrajině to sice je vzdušnou čarou více než 650 km, ale obě chráněná území mají k sobě překvapivě blízko.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ

Stezka pro pěší a cyklisty při Nepomucké u kasáren dostane nový povrch

Oprava povrchu stezky pro pěší a cyklisty u kasáren Slovany začne v pondělí 22. dubna 2024. Po dobu stavby budou chodci převedeni na druhý chodník, cyklisté použijí objízdnou trasu.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ
ČNSO studio