ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Tramvaje na plzeňském Světovaru jezdí krokem

Důvodem je špatný stav kolejí, které jsou zvlněné. Opravy se dočkají příští rok.

0

Dnes

Teplárna poděkovala zdravotníkům. Darovala jim balíčky z trhů

Dvojitý dobrý skutek zrealizovala společnost Plzeňská teplárenská, a.s. Z důvodu zrušených vánočních trhů v Plzni odkoupila od prodejců část jejich zboží a následně jej ve formě dárkových balíčků předala zdravotníkům Fakultní nemocnice Plzeň.

0

Včera

Očkování se v Klatovech vrací od úterý do kulturního domu

Klatovská nemocnice přesouvá od úterý 7. prosince ve spolupráci s městem své očkovací místo opět do kulturního domu Klatovy (Družba) - Domažlická 767, Klatovy III.

0

Včera

V Plzni na Vinicích má vyrůst nový kostel

Původní prostor v Bolevci obyvatelé odmítli kvůli kácení stromů. Nové místo je nad Lochotínským parkem v blízkosti pavilonku bývalých lázní.

0

Včera

Vánoční cukroví bez lepku se stává hitem

V Plzni ho kupují nejen lidé s nařízenou bezlepkovou dietou, ale také zákazníci, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu. Neodradí je ani vyšší cena.

0

Včera

České dráhy rozšíří služby pro rodiny. Západní expres nabídne dětské kino

Národní dopravce v novém jízdním řádu 2022 rozšíří počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů. Více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi do 10 let.

0

Před 2 dny

Tachov dostane dotaci na nákup mamografu

Rada schválila a doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu poskytnutí individuální dotace 2,5 mil. Kč na nákup digitálního mamografického přístroje vč. diagnostické stanice městu Tachov.

0

Před 2 dny

A nebuďte smutnej, Vaňku! Plzeň si připomene desáté výročí úmrtí Václava Havla

V sobotu 18. prosince 2021 uplyne deset let od úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Letos v říjnu by také oslavil 85. narozeniny. Město Plzeň společně s Moving Station připravují vzpomínkové odpoledne.

0

Před 2 dny

Lidé z Plzeňska se vrhli na sousedské projekty. Nyní mohou získat granty

I v době mnoha omezení a karantén prokazují Češi svoji kreativitu a houževnatost. Namísto sezení doma se vrhli na zlepšování okolí, v němž žijí.

0

Před 2 dny

Firmy z kraje a Bavorska děkují Plzeňskému kraji za pomoc s očkováním zaměstnanců

Poděkování za pomoc při zajišťování očkování zaměstnanců firem, které působí v západočeském pohraničí, se dostalo hejtmance a předsedkyni Krizového štábu Plzeňského kraje Iloně Mauritzové.

0

Před 2 dny

Čtyřlístek umožní adventní setkávání klientů s rodinou

Městský ústav sociálních služeb města Plzně chce ve svém největším zařízení pobytových služeb v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek umožnit v době adventu navzdory koronaviru svým uživatelům návštěvy rodinných příslušníků.

0

Před 3 dny

Centrální obvod podpoří propagaci příběhu Věry Kohnové

Částku 15 000 korun věnuje centrální plzeňský obvod spolku, který zpracovává příběh talentované židovské dívky Věry Kohnové.

0

Před 3 dny

Plzeňský Prazdroj otevřel v Pivovarském muzeu Pivotéku

Unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století, se rozrostlo o novou Pivotéku.

0

Před 3 dny

Plzeň inovuje výuku. Školáci se budou vzdělávat pomocí virtuální reality

Exkurze do vesmíru nebo nebezpečný pokus v hodině chemie. To jsou jedny z mnoha příkladů využití virtuální reality, která míří v pilotním projektu na plzeňské základní školy, konkrétně na Boleveckou základní školu a 14. základní školu v Doubravce.

0

Před 4 dny
The Loop Jazz Club