ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Na MDŽ v Plzni uvaří pivo v růžových botách

Plzeňský minipivovar Proud se v pondělí 8. března, jako jediný v České republice, stane dějištěm celosvětové akce Pink Boots Collaboration Brew Day.

0

Dnes

Vysoký zájem pedagogů o očkování zaznamenala Poliklinika Agel v Plzni

Do očkování pedagogických pracovníků proti onemocnění covid-19 se zapojilo také očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL Plzeň na Švihovské ulici.

0

Dnes

Vypěstujte si vlastní zeleninu v centru Plzně

Bydlíte v bytě bez zahrádky a toužíte mít alespoň malý záhonek, abyste zakusili ten skvělý pocit z vlastnoručně vypěstované úrody?

0

Dnes

Obce v lokalitě Březový potok čelí nepříjemné zprávě

Oblast, kde by mohlo vzniknout úložiště jaderného odpadu, byla rozšířena. Starostové s tím nesouhlasí.

0

Včera

Od neděle platí nové jízdní řády ve veřejné dopravě

V neděli 7. března začnou platit nové jízdní řády, které přináší řadu změn. Zásadní informací pro veřejnost je především změna v přechodu na tzv. prázdninový režim.

0

Včera

Dětská hřiště v Plzni zůstala otevřená, v Domažlicích zavřela

Vyrazit na prolézačky mohou s dětmi jen někteří obyvatelé Plzeňského kraje. Zatímco v Plzni zůstávají dětská hřiště v provozu, Domažlice nebo Stříbro je zavřely. Na otevřených hřištích probíhá dezinfekce.

0

Včera

Nemocnice v kraji fungují v režimu hromadného postižení osob

Krizový štáb Plzeňského kraje se v pátek zabýval především problematikou očkování a nedostatku vakcín, epidemickou situací v kraji, která i nadále je závažná.

0

Před 2 dny

Zaměstnanci magistrátu podruhé vyprázdnili skříně

S mimořádným zájmem se letos setkala výzva Ukliď šatník!, která apelovala na zaměstnance magistrátu, městských obvodů, ale i spřátelených organizací.

0

Před 2 dny

Úhyn labutí na Boleváku: ptačí chřipka vyloučena

V průběhu minulého i tohoto týdne plzeňští zvířecí záchranáři na Velkém Boleveckém rybníku v Plzni odchytili a sebrali čtyři labutě velké s podivným chováním a podezřelými zdravotními problémy.

0

Před 2 dny

Ve stodském kulturáku naočkovali prvních sto lidí

Po přesunu očkovacího místa ze Stodské nemocnce do kulturního domu Stod zdravotníci ve čtvrtek ve zkušebním režimu naočkovali ve velkém sále první stovku zájemců.

0

Před 2 dny

Vodárna už systematicky testuje zaměstnance

Se systematickým  testováním všech svých cca 400 zaměstnanců na covid-19 začala VODÁRNA PLZEŇ a. s. už 23. února.

0

Před 2 dny

Společná výzva LÉKAŘŮM A ZDRAVOTNÍKŮM

Vážené kolegyně, kolegové – ambulantní lékařky, lékaři, sestry a ostatní, obracíme se na Vás společně v situaci, kdy celé území našeho Plzeňského kraje čelí dosud největšímu náporu nemoci Covid-19 za celou dobu běžící pandemie.

0

Před 2 dny

Dobrovolní hasiči mohou žádat dotace od kraje

Finanční podpora 17 mil. korun je určena obcím zřizujícím jednotky požární ochrany. Cílem programu je zabezpečení a systematická podpora plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany.

0

Před 2 dny

Do práce na kole! V kraji probíhá registrace soutěžících do výzvy

Pojďte zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! A je jedno, zda chodíte pěšky nebo dojíždíte do práce nebo školy na kole či koloběžce.

0

Před 3 dny
servis auto cb