ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Firmy nabízí pomoc s výukou technických oborů

Zaměstnavatele, kompletně zaměřeného na vývoj a přidanou hodnotu, v němž pracují stovky talentů a vzdělaných lidí – společnost ZF Engineering Plzeň s.r.o., navštívili představitelé Plzeňského kraje, Paktu zaměstnanosti PK a Úřadu práce.

0

Dnes

Skapce na Tachovsku daly zelenou větrníkům

Anketa mezi obyvateli ukázala, že většina s vybudováním větrných elektráren souhlasí. Obec tedy začne vyjednávat s firmou meridian Nová energie o spolupráci.

0

Dnes

V Plzni byli oceněni zaměstnavatelé, kteří dávají stejnou šanci handicapovaným

Na plzeňské radnici byli vyhlášeni vítězové soutěže Stejná šance - zaměstnavatel roku 2023 v Plzeňském kraji.

0

Dnes

Cenu 1. června získal novinář, diplomat a disident Luboš Dobrovský in memoriam

Český novinář, diplomat a disident Luboš Dobrovský získal ve čtvrtek v Plzni Cenu 1. června, a to in memoriam.

0

Včera

Čisté technologie ze Švýcarska zaplnily plzeňský TechTower

Špičkové strojírenství a elektrotechnika, progresivní IT, kreativní přístup a využití obnovitelných zdrojů energie. To ve spojení s tradičním provázáním vědy a výzkumu s výrobou činí ze Švýcarska světového lídra v oblasti čistých technologií.

0

Včera

Plzeňský kraj zviditelňuje podporu pěstounské péči. I s Andreou Verešovou

Podpora pěstounství v Plzeňském kraji získává nový rozměr. Kvůli dlouhodobému nedostatku pěstounů se vedení kraje rozhodlo připravit zcela novou kampaň.

0

Včera

Plzeňský kraj naváže užší partnerství s Francií

Inspirativní a věcná diskuse v oblasti zahraniční spolupráce se ve středu konala na v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje.

0

Včera

Černice zvou na Noc kostelů, Dětský den i na pouť

Osmý plzeňský obvod Plzeň Černice připravil na první polovinu června pro své obyvatele i návštěvníky tři již tradiční akce – na pátek 2. června Noc kostelů, na sobotu 3. června Dětský den a na sobotu 10. a neděli 11. června Pouť sv. Antonína.

0

Včera

Otevřený dopis architektů kvůli rekonstrukci městských lázní podpořily profesní komory

V dubnu letošního roku několik desítek plzeňských architektek a architektů zveřejnilo otevřený dopis hejtmanovi a zastupitelům Plzeňského kraje, v němž podepsaní apelovali na vedení kraje.

0

Před 2 dny

Na Trojce začalo finále Dopravní výchovy mateřských škol

Finále dopravní výchovy předškolních dětí mateřských škol odstartovalo. Svoje znalosti si na dopravním hřišti 33. základní školy tento týden vyzkouší v praxi děti ze všech mateřinek třetího městského obvodu.

0

Před 2 dny

Babylon na Domažlicku se dočká obchvatu

Obec u hranic s Německem má jeho první skici už od roku 1990. Mezinárodní silnice z Plzně na Folmavu je přitom místem vážných nehod.

0

Před 2 dny

Policejní pořádková jednotka dostane defibrilátory

Rada Plzeňského kraje schválila nákup 3 kusů defibrilátorů pro speciální pořádkovou jednotku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v hodnotě do 130 000 Kč včetně DPH.

0

Před 2 dny

Antracitové hliníkové oplocení z vodorovných planěk v Rokycanech

Představujeme Vám další typ hliníkového oplocení, který jsme pro našeho zákazníka realizovali v Rokycanech. Jde o hliníkový plaňkový plot P6, kde výplň tvoří plaňky situované vodorovně.

6

Před 2 dny

22. ZŠ v Doubravce se dočkala úpravy prostoru před hlavním vchodem

Prostor před hlavním vchodem do 22. základní školy prochází celkovou revitalizací. Součástí projektu je také úprava hlavního vchodu, který bude nově zastřešen.

0

Před 3 dny
Eastwood Symphonic