ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Přednáška ukáže: Adolf Loos - toho kluka byste učit nechtěli!

Za dílem architektonického génia Loose přijíždějí do Plzně laici i odborníci z celého světa. Jeden z „otců moderní architektury“ byl ovšem kdysi také školou povinným dítětem.

0

Včera

Radnice zajímá, jaký vzduch lidé dýchají. Meteostanice je i v Přešticích

Kvalita ovzduší je v Česku stále větším tématem. Prachové částice jsou nepřímo zodpovědné za zhruba 12 tisíc předčasných úmrtí ročně, a proto se radnice začínají zaobírat tím, jaký vzduch občané v daném místě dýchají.

0

Včera

Plzeň připravuje novelizaci cyklogenerelu, klíčového dokumentu v cyklodopravě

Rada města Plzně schválila podobu a strukturu nového Cyklogenerelu města Plzně.

0

Včera

Města musí vyjít vstříc elektromobilům

Podle novely vyhlášky je od listopadu nutné, aby měla nová parkoviště nad deset míst nabíjecí stanici. Města na Plzeňsku to kritizují.

0

Včera

Elektrobusy Škoda E’CITY pro DPP a Prahu mají za sebou první zkušební jízdy v Plzni, veřejnosti se představí na veletrhu CZECHBUS

První ze série 14 dvoupólových bateriových elektrobusů Škoda 36BB E’CITY, které Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vysoutěžil ve veřejné zakázce, vyjela do plzeňských ulic na zkušební jízdy bez cestujících.

0

Včera

Finále Plzeň pokračuje, přinášíme tipy na pondělí

Po sobotním poledni byl zahájen Plzeňský festival vína přímo před Měšťanskou besedou, který je partnerem Finále Plzeň.

0

Před 2 dny

Dronfest se vrací, Plzeň za týden opět ovládnou bezpilotní letouny

Oblíbený festival bezpilotního létání Dronfest, který pořádá město Plzeň, letos opět nabídne unikátní show plnou dronů. Po roční pauze se uskuteční o víkendu 2. a 3. října v areálu SIT Port v Cukrovarské ulici v Plzni.

0

Před 2 dny

Plzeň mění systém financování sociálních služeb, dá poskytovatelům větší jistoty

Plzeň přichází s novým systémem financování sociálních služeb na svém území, případně v blízkém okolí. Jde o mimořádný počin, kterým chce město nabídnout větší finanční jistoty poskytovatelům sociálních služeb.

0

Před 2 dny

Stožec se stává komplexním centrem ekologické výchovy v NP Šumava

Pobytové středisko ekologické výchovy, informační středisko, areál lesních her a nová bezbariérová učebna nazvaná Lesní dílna vytvářejí ve Stožci ucelenou nabídku programů environmentální výchovy pro všechny cílové skupiny.

0

Před 3 dny

Rodinné komunitní centrum Uzlík otevřelo dveře nových prostor

V pátek se v Plzni otevřely dveře v nových prostorech rodinného komunitního centra Uzlík.

0

Před 3 dny

Diecézní charita Plzeň rozšiřuje svou pomoc v Jižní Americe a hledá podporovatele

Diecézní charita Plzeň dlouhodobě působí v Peru, Bolívii, Paraquay a Ekvádoru, kde se soustřeďuje zejména na pomoc při vzdělávání nejchudších dětí, pomáhá handicapovaným, podílela se na výstavbě dvou škol a hloubení nových studní.

0

Před 3 dny

Finále Plzeň odstartovalo animákem pro dospělé, tipy na neděli

Filmový festival Finále, který se koná v Plzni od pátku 24. do středy 29. září, otevřel své brány návštěvníkům i filmovým profesionálům.

0

Před 3 dny

Ocenění za úspěchy převzali žáci a jejich pedagogové

Nejúspěšnější žáci, kteří uspěli v celostátních mezinárodních soutěžích, a jejich pedagogové převzali v pátek na krajském úřadě ocenění z rukou náměstka hejtmanky Rudolfa Salvetra a vedoucí odboru školství KÚPK Jaroslavy Havlíčkové.

0

Před 4 dny

Nováček hlásí: pohyb mezi pavilony je teď pro klienty komfortnější

Město Plzeň investovalo více než 25 milionů korun do rekonstrukce spojovacích krčků v areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením „Nováček“ a do přístavby skladu a multifunkční místnosti.

0

Před 4 dny
29. SEZONA ČNSO