ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Zemřel americký veterán George Thompson, Plzeň na něj nezapomene

Ve věku 99 let zemřel v pátek 12. července americký veterán George Thompson, který v květnu 1945 osvobozoval Plzeň. Západočeská metropole uctí jeho památku.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Plzeň má nový generel cyklistické dopravy

Plzeň má nový generel cyklistické dopravy. Jde o strategický dokument, jímž se bude v následujících letech při budování cyklistické infrastruktury řídit.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Písečné duny, buddhistická stúpa. Na Plzeňsku můžete zažít exotiku

Jsou tu písečné duny, buddhistická stúpa nebo kamenná mohyla podobná těm v peruánských Andách. To vše bez dalekého cestování.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Divadlo Alfa dostane kytary a komba

Tři kytary, jednu baskytaru, dvě kytarová komba a jedno kombo akustické v celkové ceně cca 242 tisíc korun včetně DPH nakoupí plzeňské Divadlo ALFA, které je příspěvkovou organizací a jeho zřizovatelem je město Plzeň.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Kupte si pivo na nádraží v Plzni a zachraňte Štechtičnu

ČD Minibary, železniční muzeum v Lužné u Rakovníka a nově i restaurace Zastávka by Pivstro na plzeňském hlavním nádraží. Tam všude najdete pivní speciál Šlechtična, jehož koupí zákazníci podpoří opravu historické lokomotivy Šlechtična 475.179.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Dopravu v rozkopané Plzni komplikují vandalové

Ti v centru otáčejí přenosné dopravní značení. Na nebezpečnou situaci reagoval i primátor.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Kachňata spadla do kanálu, už plavou na Berounce

O zvířatech spadlých do kanálu hodně vědí i lidé od Městské policie Plzeň. Odchytová skupina zvířecím záchranářům nejen pomáhá s převozem pacientů z katastrálního území města Plzně, ale kolikrát i řeší jednotlivé případy přímo v terénu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Komplikace pro cestování, v Holýšově se bude opravovat přejezd

Řidiči na hlavním tahu z Plzně na Domažlice musí od soboty počítat s komplikacemi. Správa železnic bude až do pondělka opravovat přejezd v Holýšově. Auta budou muset na objízdné trasy.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Západočeská univerzita hostí dvě mezinárodní letní školy

Jazykové i umělecké kurzy trvají tři týdny. Začaly v pondělí 8. července a účastní se jich téměř tisícovka dětí i dospělých.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Zubařka Perglerová z Přeštic vystoupala na Elbrus a má Korunu planety

Senzace! Koruna planety míří do Přeštic! Západočeská zubařka Eva Perglerová jako druhá Češka v historii dokázala vystoupat na všech sedm nejvyšších vrcholů jednotlivých kontinentů.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ

Mláďat motáků pochopů je letos málo

Jako každý rok i letos se snaží plzeňští zvířecí záchranáři dohledat ve vysokém a extrémně hustém rákosí hnízda motáků pochopů.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ

Smetanovy sady hostí výstavu Voda v Africe

Výstava je k vidění od 2. do 31. července 2024 před Studijní a vědeckou knihovnou. Pojďte si projít úchvatné fotky a poutavé informace o vodě na nejsušším kontinentu světa, v Africe.

0

Před 4 dny REGIONPLZEN.CZ

Kraj podpoří na školách technické vzdělávání

Dotační program „Motivace pro technické vzdělávání mládeže Plzeňského kraje v roce 2024“, pro nějž byl z krajského rozpočtu alokován 1 milion korun, schválila krajská rada.

0

Před 4 dny REGIONPLZEN.CZ

V Brdech zahnízdil orel mořský

Stalo se tak po třech letech. Mládě je na hnízdě ukrytém vysoko v korunách stromů už okroužkované.

0

Před 4 dny REGIONPLZEN.CZ
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024