ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Hotel Continental hostí charitativní módní přehlídku

V jedinečných prostorách plzeňského prvorepublikového hotelu Continental se 7. října od 18 hodin uskuteční Charitativní módní večer, jehož cílem je pomoci vozíčkářce Karin.

0

Dnes

Plzeňský pivovar Proud zve k návštěvě spojené s ochutnávkou

Komentované prohlídky pivovaru Proud v Plzni nabízejí mimořádně intenzivní zážitek. Současnost se v nich totiž prolíná s minulostí.

0

Dnes

FN Plzeň připravila na Borech přednášku o vitaminu D

Slyšeli jste, že vitamin D je velice důležitý hormon, který potřebujeme v každé fázi života, od miminek až po seniory?

0

Dnes

Studenti Lékařské fakulty v Plzni usedli do poslucháren nové budovy

Od pondělka začíná Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy psát novou etapu své historie. Výuka budoucích lékařů roztroušená do několika nevyhovujících budov v centru města končí.

4

Dnes

Plzeňačka odchytila andulku, čeká v útulku

Drobného exotického opeřence, který kategorií druhu ptactva zcela nezapadal do zdejší krajiny, zpozorovala a následně sama odchytila v sobotu odpoledne před domem ve Zborovské ulici 25letá Plzeňanka.

0

Dnes

Silniční most v Liticích se v úterý uzavře i pro autobusy

Most v plzeňském šestém městském obvodu Litice se od úterý 4. října na přibližně dva měsíce úplně uzavře. Dosud byl uzavřený pro automobilovou dopravu, vozy MHD tady projížděly polovinou vozovky.

0

Včera

Klatovská zemědělka oslaví 150 let

Ukázky zemědělských dovedností, dobroty z rukou řezníků, pekařů, cukrářů, umění barmanů a kuchařů. To je malý výčet toho, co je připraveno na velkolepé oslavy 150. výročí založení Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

4

Včera

Odběrové místo pro provádění covidových testů se v Rokycanech stěhuje

Odběrové místo Rokycanské nemocnice, kde se provádějí stěry pro PCR i antigenní testy na onemocnění covid, se přestěhuje ve čtvrtek 6. října na nově zprovozněné parkoviště v přední části nemocničního areálu.

0

Včera

Plzeň požádá o dotaci na podporu dostupnosti bydlení, podpořila by i domovníky

Rada města Plzně schválila přípravu a podání žádosti o dotaci na projekt nazvaný Podpora dostupnosti bydlení v Plzni. O peníze požádá z Operačního programu Zaměstnanost +.

0

Včera

Na D5 z Rozvadova čekají řidiče komplikace kvůli opravám, částečně zavře také Valík

V pondělí začne oprava krytu částí vozovky zhruba mezi Borem u Tachova a Líněmi u Plzně. Doprava bude v místech stavby sváděna do jednoho pruhu.

0

Před 2 dny

Plzeňské historické podzemí zve na prohlídky za svitu baterek

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb, sklepů s studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od pondělí 17. až do neděle 23. října – vždy od 17 a 18 hodin.

0

Před 2 dny

Senátorkou za Plzeň-město bude Daniela Kovářová

Senátorkou ve volebním obvodu č. 7 Plzeň-město bude advokátka Daniela Kovářová. Nezávislá kandidátka, někdejší ministryně spravedlnosti, porazila ve druhém kole Karla Naxeru. Ten je člen TOP 09 a byl nominovaný koalicí SPOLU.

0

Před 3 dny

Kůrovec v lesích Plzeňska likviduje se stromy i turistické značky

Značkaři žádají lidi, aby jim hluchá místa hlásili. Poté situaci napraví.

0

Před 3 dny

V Černicích se spojí sdružení OBČAS s koalicí SPOLU

V osmém plzeňském obvodu Černice se vítězné sdružení nezávislých kandidátů OBČAS-Občané Černic aktivně spolu, jež získalo čtyři mandáty v devítičlenném zastupitelstvu, domluvilo na spolupráci s koalicí SPOLU - ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

0

Před 3 dny
Popelka