ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plzeň požádá o dotaci na nové osvětlení podchodu v Křimické ulici

Město Plzeň chce vyměnit osvětlení v podchodu v Křimické ulici. Na realizaci projektu požádá o dotaci z Ministerstva vnitra České republiky z Programu prevence kriminality města Plzně 2024. Podání žádosti schválili na svém zasedání zastupitelé.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Prevence kriminality: Radní schválili její program na tento rok

Zastupitelstvo města Plzně schválilo nový akční plán – Program prevence kriminality města Plzně 2024. Vychází z Koncepce prevence kriminality města Plzně na období 2023–2028.

3

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Soutěž Řemeslo má zlaté dno zná své vítěze

Své vítěze zná tradiční rukodělná soutěž žáků středních škol v Plzeňském kraji Řemeslo má zlaté dno, kterou na podporu technického vzdělávání vyhlašuje Plzeňský kraj.

7

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Na Šumavě i letos vyjedou Zelené autobusy

Rada kraje schválila uzavření smlouvy se Správou Národního parku Šumava na zajištění tzv. Zelených autobusů, které zajišťují dopravní obslužnost na území Šumavy.

7

Včera REGIONPLZEN.CZ

Rozvoj galerie nebo nákup hudebních nástrojů. Plzeň podpoří kulturní aktivity

Celkem 5,5 milionů korun rozdělí v rámci individuálních dotací město Plzeň kulturním subjektům.

5

Včera REGIONPLZEN.CZ

Pan Tau, Návštěvníci. Kraj přispěje na výrobu pořadu o Jindřichu Polákovi

Podporu ve výši 150 tis. Kč schválila rada pro Českou televizi na výrobu dokumentu o Jindřichu Polákovi, autorovi známých děl Pan Tau nebo Návštěvníci.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Chcete skoncovat s kouřením? Pomohou ve čtvrtek ve FN na Borech

Fakultní nemocnice Plzeň dlouhodobě podporuje prevenci nejrůznějších nemocí a snaží se pořádat semináře, workshopy a osvětové akce.

5

Včera REGIONPLZEN.CZ

Cyklostezka po bývalé železniční trati propojuje Plzeň s Chrástem

Nový úsek stezky vedoucí z Bukovce do Chrástu na bývalé železniční trati z Plzně do Prahy se v úterý 21. května 2024 otevřel veřejnosti. Investorem stavby úseku cyklostezky dlouhého 4,8 kilometrů je Plzeňský kraj.

7

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Univerzita otevřela samoobslužnou nonstop prodejnu potravin

Čtyři sta druhů zboží nabízí samoobslužná kontejnerová prodejna v kampusu ZČU. Je první svého druhu v ČR

7

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Doučování má zabránit předčasným odchodům dětí ze základních škol

Na základních školách v Plzni nově funguje projekt Doučování jako prevence školního neúspěchu. Jeho cílem je podpořit žáky, u kterých je zvýšené riziko, že ukončí školní docházku dříve než v deváté třídě.

8

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Plzeň upraví městský dům v Thámově ulici, vznikne tam šest bytů

Plzeň upraví svůj bytový městský dům na adrese Thámova 32, na projekt si zažádá o podporu z evropského operačního programu IROP prostřednictvím Integrovaných teritoriálních investic (ITI) Plzeňské aglomerace.

4

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Bidli pokročila s přípravou pozemků v Dýšině u Plzně

Společnost Bidli pokročila s projektem v Dýšině ve vyhledávané lokalitě u Plzně, který nabízí celkem 20 stavebních pozemků. Uzavřela smlouvu se zhotovitelem dopravní a technické infrastruktury, sítě a komunikace tedy budou hotové do konce roku.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Trojka vypisuje čtyřletý grant na významné kulturní akce

Významné kulturní a umělecké projekty mohou na Trojce získat grant rovnou na čtyři roky. Centrální obvod tak chce podpořit špičkové akce z oblasti performativního a audiovizuálního umění, které zde přispívají k rozvoji kulturního života. 

4

Před 2 dny Úřad městského obvodu Plzeň 3

Centrální obvod připravil pro seniory vycházky Nordic Walking

Třetí městský obvod zve seniory na vycházky "Nordic Walking aneb 33 kilometrů po Trojce." Připraveno je celkem pět tras od května do září, které v centrálním obvodu vždy začínají i končí. Startuje se již v týdnu.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ
Jarní servisní akce