ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Sportmanie Plzeň 2022 se rychle blíží

Už jen 12 dní zbývá do zahájení největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni. Sportmanie Plzeň 2022 startuje v novém prostředí Škoda sport parku v městské části Plzeň 2-Slovany v sobotu 20. srpna a potrvá do neděle 28. srpna.

0

Včera

Startuje oprava Rokycanské v Plzni, průjezd je omezen

V pondělí 8. 8. 2022 firma Strabag a.s. zahájila práce na stavbě I/26 Plzeň, úpr. křižovatky Rokycanská – Jateční. Stavba bude rozdělena do dvou etap.

0

Včera

Plzeň začíná od pondělka opravovat Slunečnou lávku v Českém údolí

Lávka v plzeňském Českém údolí umožňující přejít z Borského parku do chatové oblasti Výsluní se bude opravovat. Dřevěná prkna na mostovce již dožívají a lávka potřebuje novou protikorozní úpravu.

0

Před 2 dny

Komenského ulice na Lochotíně dostala nový asfaltový povrch

Na konci července, tedy o měsíc dříve, než bylo v plánu, předala firma ROBSTAV k. s. městu Plzni Komenského ulici s novým asfaltovým povrchem. Opraven byl 670 metrů dlouhý úsek ulice i plocha pro parkování 115 vozidel.

0

Před 2 dny

Od pondělka do středy turisté nesmí k Černému a Čertovu jezeru

V lesích u Černého a Čertova jezera na Šumavě se zpracovává kůrovcové dřevo. Zasahovat je třeba okamžitě, aby brouk nenapadl další stromy.

0

Před 3 dny

Plzeňané si stěžují na pouliční umělce

Někteří umělci v lokalitě U Branky v centru začínají už ráno a podle místních obyvatel hrají pár písniček pořád dokola. Lidem to vadí.

0

Před 3 dny

Netopýři už zase obsazují a devastují plzeňské byty

Celkem 51 živých a 6 uhynulých netopýrů hvízdavých zajistili plzeňští zvířecí záchranáři v aktuálně nevyužívané kanceláři budovy Magistrátu města Plzně.

0

Před 3 dny

Hladina Boleváku je kvůli suchu nejníž, na podzim začne dopouštění

Tropické dny mají vliv i na výšku hladiny plzeňských městských rybníků. Sledování ukazují, že hladina v horkých letních dnech klesá nejen v nejoblíbenějším Velkém boleveckém rybníce neboli Boleváku, ale i v dalších rybnících Bolevecké rybniční soustavy.

0

Před 4 dny

Turistické cíle v Plzeňském kraji hlásí nižší návštěvnost

V předchozích dvou letech lidé kvůli covidu necestovali do zahraničí. Letos raději dovolenou tráví u moře, vliv může mít také nutnost šetřit.

0

Před 4 dny

Vodárna dokončila Roudenský kanalizační sběrač

Vodárna Plzeň a.s. dokončila rekonstrukci a zkapacitnění Roudenského kanalizačního sběrače. Stavba je důležitá pro budoucí napojení severozápadního okruhu i další možné napojování kanalizace v oblasti Vinic a Sylvánu.

0

Před 4 dny

Malesice zvou v sobotu na škopkování - pivní minislavnosti s koncerty

O nadcházejícím víkendu, v sobotu 6. srpna jsou všichni zváni na již tradiční letní akci - Malesické škopkování. Celodenní program pro všechny generace odstartuje již v 11.30 hodin.

0

Před 4 dny

Domovy seniorů v kraji hlásí zájem o čtvrtou dávku očkování

Klienti se chtějí proti covidu ale většinou nechat přeočkovat až na podzim. Kraj zatím neeviduje ani žádné ohnisko nemoci.

0

Před 5 dny

Plzeň začíná stavět novou vstupní bránu do Borského parku

Plzeň začíná se samotnou revitalizací severozápadního cípu Borského parku, který je vymezený ulicemi U Borského parku a Klatovskou třídou. Prostor dříve sloužil jako plocha pro tramvajovou smyčku (konečná zastávka) linky č. 4.

0

Před 5 dny

Techmania zve o prázdninových čtvrtcích na noční léto

Jaké by to byly prázdniny bez pořádných zážitků? Akce Noční léto v Techmanii nezapomenutelné zážitky určitě nabídne. Návštěvníci budou moci zažít bohatý večerní program plný chytré zábavy.

0

Před 6 dny
The Loop Jazz Club