ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

České dráhy posílí internet ve vlacích, dočká se i Západní a Bavorský expres

Na lepší činnost palubní Wi-Fi sítě se mohou těšit cestující v dálkové dopravě a ve vybraných spojích Pražské integrované dopravy. České dráhy uzavřely s dceřinou společnosti ČD - Telematika smlouvu na výměnu nejstarších routerů za výkonnější technologii.

0

Včera

Novinky ve FN Plzeň: nová metabolická JIP i rozšíření kardiologie

Ve Fakultní nemocnici Plzeň se na konci února odehrávají dvě zásadní události – otevření zrekonstruované Metabolické JIP na I. interní klinice a zahájení výstavby nových oddělení Kardiologické kliniky, obojí v areálu na Lochotíně.

0

Včera

ZČU bude znovu prodávat budovu bývalého ředitelství Škodovky

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) bude znovu nabízet k prodeji objekt v Tylově ulici 59, v němž několik let sídlila například Fakulta zdravotnických studií nebo Fakulta ekonomická.

0

Včera

Největší nemocnici kraje v Klatovech povede nově Ondřej Provalil

Po vzájemné dohodě a po téměř osmi letech v čele Klatovské nemocnice, a.s. opouští pozici jejího ředitele a zároveň člena představenstva Jiří Zeithaml.

0

Včera

Kraj uvažuje o jiné formě spolupráce s filmovou kanceláří

Rada kraje schválila smlouvu na předmět plnění „Služby filmové kanceláře pro Plzeňský kraj“ uzavřenou se zapsaným spolkem Regionální Filmová Kancelář Plzeňský kraj, z.s..

0

Včera

Do Černic se v sobotu sjedou nožíři z celých Čech

V sobotu 2. března 2024 se do Černic sjede více než dvacítka nožířů z celých Čech, aby představili na unikátní výstavě své výrobky. K vidění i koupi zde budou nejrůznější druhy nožů.

0

Před 2 dny

V Plzeňském kraji se hledá stavba roku 2023, nový ročník odstartoval

Stavební díla dokončená v loňském roce se mohou přihlašovat do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2023. Nový ročník veřejné soutěže vyhlásil hejtman Rudolf Špoták.

0

Před 2 dny

V Plzni výrazně roste spotřeba léčebného konopí

Před třemi roky lékárna fakultní nemocnice vydala na recept tisíc balení. Loni už to byly tři tisíce.

0

Před 2 dny

Turisté strávili loni v Plzni rekordní počet nocí

Počet turistů, kteří v roce 2023 přespali v plzeňských hotelech a penzionech, se meziročně zvýšil o 19 % a přiblížil se doposud rekordnímu roku 2019. Celkem 313 tisíc turistů zde strávilo o 25 tisíc nocí více než před pandemií covid-19.

7

Před 3 dny

Parkování, vnitroblok, kavárna místo WC. Trojka chystá investiční akce

Rozšíření parkovacích stání, rekonstrukce vnitrobloku i opravy v mateřinkách. Hned celou řadu investičních akcí má v plánu centrální plzeňský obvod v letošním roce. Zároveň navýšil oproti loňsku dotační tituly.

9

Před 3 dny

Plzeň chystá novou velkou sportovní halu

Vyroste na Borech vedle Západočeské univerzity. Stavět by se mohlo začít příští rok.

8

Před 3 dny

Krajská nábytková banka dostane peníze na provoz

Rada Plzeňského kraje schválila dotaci ve výši 600 tis. Kč pro Nábytkovou banku Plzeňského kraje, a to na provoz pro období březen – květen 2024.

8

Před 3 dny

Plzeň připravuje městskou kompostárnu

V druhé polovině letošního roku by měla začít výstavba městské kompostárny vedle areálu Čistírny odpadních vod v Plzni na Doubravce. Stavbu financuje a provozovatelem kompostárny bude společnost Čistá Plzeň.

4

Před 4 dny

Břasy dostanou dotaci na provoz přívozu Darová, plánují opravu cesty

Rada Plzeňského kraje odsouhlasila poskytnutí dotace obci Břasy ve výši 370 tisíc Kč na částečné pokrytí nákladů na projekt „Zajištění fungování a rozvoje přívozu Darová pro rok 2024“.

11

Před 4 dny
Renault Clio