ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Sklizeň zelí, cibule a brambor je na Plzeňsku v plném proudu. Plodiny jsou dražší

Úroda je dobrá a zájem velký. Špatnou zprávou ale je, že plodiny letos podražily.

0

Dnes

Proud in Movember s knírkem podpoří Nadační fond Muži proti rakovině

Plzeňský experimentální pivovar Proud po loňské úspěšné premiéře letos pokračuje ve spolupráci s Nadačním fondem Muži proti rakovině, který v České republice realizuje celosvětovou osvětovou kampaň Movember.

0

Včera

Chystané Dny pro duševní zdraví v Plzni: vzdělávání, osvěta, zábava

Dny pro duševní zdraví v Plzni budou letos od 9. 10. do 13. 10. opět hostit prostory Moving Station na Jižním Předměstí. Nezisková organizace Ledovec pořádá toto setkání odborníků a veřejnosti k tématům duševního zdraví každoročně.

0

Včera

Lochotínský králík prochází opravou

Známý lochotínský králík se opravuje. Několikadenní práce zahrnují mytí, odmaštění, opravu poškozených částí, nátěr, sanaci proti tvorbě mechů a plísní a nástřik unikátní nanotechnologií.

0

Včera

Venkovní bazén v Plzni na Slovanech dostane nafukovací halu

Lidé ho budou moci navštěvovat celoročně. Stát se tak má už v příštím roce.

0

Před 2 dny

Nezvěsticemi už se jezdí bez omezení

Práce na opravě hlavní trasy na I/19 v Nezvěsticích pro letošní rok končí. Po zimní přestávce pokračovaly v centrální části obce (v úseku od mostu přes řeku Úslavu až po železniční podjezd) práce na opravě vozovky.

0

Před 2 dny

Dvě výstavy představí dědictví i současnou podobu architektury plzeňských škol

V Plzni se o nadcházejícím víkendu odehraje již 13. ročník Dne architektury. Program plzeňské části festivalu, připravené spolkem Pěstuj prostor, se soustředí kromě konstrukčně pozoruhodných industriálních staveb i na architekturu školních budov.

0

Před 3 dny

Nová trať z Plzně do Stoda má územní rozhodnutí, starostové ale chtějí silniční obchvat

Půjde o první stavbu nového spojení přes Domažlice do bavorského Mnichova. Starostové obcí na trase ale apelují na důležitost silničního obchvatu.

0

Před 3 dny

ZUŠ Trnka zve děti i rodiče na sváteční výtvarné workshopy do depa

Na závěr své velké narozeninové výstavy „20 let v Trnce“ pořádá plzeňská Základní umělecká škola Trnka v Tržnici DEPO2015 výtvarné workshopy. Děti si na místě budou moci mimo jiné vyzkoušet animaci, kresbu na velký pruh papíru nebo omalovánky.

0

Před 3 dny

Rozsáhlá oprava tramvajové trati na Koterovské ve středu startuje

Rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech začíná ve středu 27. září 2023. Stavba a s ní spojená dopravní omezení jsou naplánovány tak, aby začaly po skončení oprav mostu Milénia.

0

Před 4 dny

Planá, Brod. Pro zvířecí záchranáře začíná sezona úprav čapích hnízd

Rekonstrukcím, úpravám a údržbě hnízd čápů bílých se v rámci projektu druhové ochrany věnují plzeňští zvířecí záchranáři již od roku 1994. Za tu dobu řešili, snižovali, upravovali, odlehčovali, ale i postavili přes 350 hnízd a hnízdních podložek pro čápy bílé i černé.

0

Před 4 dny

Obyvatelé Merklína bojují za oblíbeného doktora

Téměř 500 lidí už podepsalo petici. Jejím cílem je, aby si mladý lékař mohl v rodné obci otevřít soukromou praxi.

0

Před 4 dny

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech ušetří za energie deset milionů ročně

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech dokončila projekt Energetické úspory se zárukou (EPC) za více než 332 milionů korun.

0

Před 4 dny

Jízdní řád 2024: mezi Prahou a Plzní se prodlouží doba jízdy

V mezinárodním jízdním řádu Českých drah pro rok 2024 se rozšíří nabídka spojů k našim sousedům. V plánu je více spojů do Polska, četnější bude spojení z Moravy do Vídně a častěji pojede druhý pár vlaků Praha – Vídeň přes Tábor a změny se dotknou noční dopravy.

0

Před 5 dny
ČEZ - Čistá energie zítřka