ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Slavnosti svobody opět připomenou osvobození Plzně

Vojensko-historickým a kulturním programem si Plzeň ve dnech 5. až 8. května připomene události spojené s koncem druhé světové války a osvobozením města americkou armádou. Konají se Slavnosti svobody.

0

Dnes

Plzeňský kraj dává zelenou karavanům

Osmi miliony podpoří vznik parkovacích míst se servisem. Vzniknou tak například v šumavské Železné Rudě, Břasích nebo v Domažlicích.

0

Dnes

Nové hřiště na Borech si užijí hlavně nejmenší děti

Houpačky, klouzačka, pružina i lezecká stěna nebo prvky procvičující motoriku a fantazii jsou součástí zbrusu nového hřiště, které bylo tento týden slavnostně otevřené na Borech.

0

Včera

Začíná nová sezona cyklopůjčoven ČD Bike. I v kraji

V sobotu 1. dubna zahájí České dráhy novou sezónu oblíbených cyklopůjčoven ČD Bike. Zapůjčit si kolo v železniční stanici a vyrazit odtud na cyklovýlet bude letos možné na celkem 68 místech v republice.

0

Včera

V Plzni začíná stavební sezona, rekonstrukce ovlivní dopravu. Třeba na Rokycanské

V Plzni začnou v dubnu větší rekonstrukce a opravy, které ovlivní dopravu. Investory jsou stát, kraj, vodárna, plynárny a další subjekty včetně města.

0

Před 2 dny

V Plzni má být zrušeno 13 pošt. Primátor i starostové jsou proti

Česká pošta, která oznámila masivní rušení poboček po celé republice, jich chce v Plzni zavřít 13. Primátor Roman Zarzycký s tím nesouhlasí.

0

Před 2 dny

Plzeň dotacemi podpoří sportovní subjekty

Město Plzeň rozdělí sportovním klubům a hendikepovaným sportovcům v rámci dotačního titulu Podpora sportu a tělovýchovy pro rok 2023 více než 18 milionů korun.

0

Před 2 dny

Nový film seznámí milovníky přírody s příběhem vody na Šumavě

Premiéru dokumentu Voda ztracená a vrácená z dílny Radka Plíhala připravila Správa Národního parku Šumava na Světový den vody 22. března ve Vimperku a následně 23. března v Kině Sušice.

0

Před 3 dny

Velikonoční várka Pilsner Urquell míří do Vatikánu k papeži Františkovi

Velikonoční várka s celkem 2023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell dnes odjela z plzeňského pivovaru do Vatikánu. Pivu tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub a unikátní náklad vyprovodili spolu s ním i zástupci Prazdroje.

0

Před 3 dny

Od 1. dubna se bude v Plzni a kraji jezdit podle nového tarifu

Od 1. dubna 2023 budou platit při využívání veřejné dopravy ve městě Plzni a v Plzeňském kraji shodné slevy ve výši 50 % ve veřejné dopravě nejen na předplatné jízdenky, ale také na jednotlivé jízdenky.

0

Před 3 dny

České dráhy a kraj představují modernizovanou RegioNovu pro Český les

České dráhy, Plzeňský kraj a organizátor veřejné dopravy POVED představily první z modernizovaných částečně nízkopodlažních jednotek RegioNova pro provozní soubor Český les.

0

Před 3 dny

Město Plzeň podpoří tělovýchovné aktivity na školách

Téměř 700 tisíc korun rozdělí odbor školství magistrátu města Plzně mezi vybrané plzeňské základní školy v rámci dotačního titulu s názvem Podpora tělovýchovných aktivit v roce 2023.

0

Před 3 dny

Pytlomaty mohou využít občané Trojky už potřetí

Také v letošním roce se budou moci obyvatelé třetího městského obvodu zapojit do úklidu okolí jejich bydliště nebo oblíbených výletních cílů. Akce Pytlomat startuje Na Nové Hospodě posledního března, pak se přesune na Valchu.

0

Před 4 dny

Na Výsluní bude jezdit autobus každou hodinu

Autobusy na Výsluní budou jezdit častěji, se zkušebním provozem se začne již 1. dubna letošního roku.

0

Před 4 dny
Půlmaraton Plzeňského kraje