ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Klatovská 19 nabídne zážitkové muzeum osvobození i Loosovy interiéry

Plzeň zrekonstruuje chátrající budovu na Klatovské 19, jejíž součástí jsou i architektonicky cenné interiéry od Adolfa Loose. Do objektu, který je prázdný od roku 2002, přestěhuje Patton Memorial Pilsen.

0

Včera

Plzeň podpoří organizace pomáhající lidem v nouzi

Město Plzeň prostřednictvím Odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování vyhlásilo dotační program s názvem Aktivity v oblasti sociálního začleňování 2024.

0

Včera

Na Plzeňsko už se vrátili první čápi

Nepřiletěli z Afriky, ale zřejmě z Německa. Několik čápů také v posledních letech kraj vůbec na zimu neopouští.

0

Včera

Německý Continental plánuje propustit 7 150 zaměstnanců!

Německý výrobce pneumatik Continental oznámil propuštění až 7 150 zaměstnanců v rámci úsporného programu. Největší dopad bude v oblasti administrativy, výzkumu a vývoje. Propouštění postihne i český závod v Brandýse nad Labem, ale rozsah zatím není znám a závod v Otrokovicích zůstává nedotčen.

0

Včera

Dotace v Plzni pomohou majitelům kulturních památek

Radní města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 15. února schválili vyhlášení dotačního programu Zachování a obnova kulturní památky na území statutárního města Plzně pro rok 2024. Cílem je pomoci majitelům v jejich snaze zachovat a obnovovat kulturní památky.

0

Před 2 dny

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Před 2 dny

Plzeň mění v centru stovku laviček

Nové jsou ukotvené a s ocelovým středovým pásem jako opěrkou pro loket. Cílem je na náměstí Republiky a v sadovém okruhu znemožnit povalování.

0

Před 2 dny

Debata Domestiků: Otevřená diskuse o Paliativní medicíně

Veřejnost je srdečně zvána k účasti na debatě o paliativní medicíně, která se uskuteční dne 27. února 2024 na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Tato významná událost přinese osvětlení tématu paliativní péče prostřednictvím otevřené diskuse mezi odborníky a veřejností.

5

Před 2 dny

Jak v zimních měsících neprochladnout při práci venku?

Pokud pracujete přes zimní měsíce venku, můžete se často potýkat s nepříznivým počasím. To může být nepříjemné obzvláště, pokud nemáte vhodné oblečení a doplňky. Pro vaše zdraví je důležité, aby tělo zůstalo v teple a v suchu. Jak toho dosáhnout? Na to se podíváme v dnešním článku.

10

Před 2 dny

Plzeň vypisuje výběrové řízení na obsazení ředitelů dvou základních škol

Město Plzeň hledá nové ředitele dvou základních škol. Jedná se o 2. základní školu ve Schwarzově ulici na Borech a 22. základní školu v ulici Na Dlouhých na Doubravce.

0

Před 3 dny

Jak v roce 2024 cestovat s omezeným rozpočtem?

Cestování rozšiřuje obzory, umožňuje nám prozkoumat nové kultury a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky. Přestože může být cestování vnímáno jako luxus, existují způsoby, jak objevovat svět i s omezeným rozpočtem. V roce 2024 je klíčem k úspěšnému a cenově dostupnému cestování strategické plánování, využívání moderních nástrojů a znalost několika užitečných tipů a triků.

0

Před 3 dny

Jarní prázdniny dětí na Plzeňsku zaplnily Šumavu

Na Železnorudsku ale nejezdí téměř žádné vleky, sníh není ani na běžky. Navštěvovaná jsou muzea, rodiny podnikají i pěší tůry.

0

Před 3 dny

Myslivci z Rokycanska chystají výstavu trofejí

Českomoravská myslivecká jednota, z. s., Okresní myslivecký spolek v Rokycanech představí veřejnosti kolem pěti set nejrůznějších trofejí ulovených na Rokycansku za rok 2023.

0

Před 3 dny

Plzeňská labuť s pokrouceným krkem je otrávená olovem

Minulý týden plzeňští zvířecí záchranáři informovali o odběru vzorků u labutí s pokrouceným krkem v Plzni a Praze. Celkem během jednoho dne (5. 2. 2024) odchytili, odebrali a odeslali kolegům na Univerzitu v Pardubicích pět vzorků od labutí velkých.

0

Před 4 dny
The Loop Jazz Club