ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Otevřený dopis architektů kvůli rekonstrukci městských lázní podpořily profesní komory

V dubnu letošního roku několik desítek plzeňských architektek a architektů zveřejnilo otevřený dopis hejtmanovi a zastupitelům Plzeňského kraje, v němž podepsaní apelovali na vedení kraje.

0

Včera

Na Trojce začalo finále Dopravní výchovy mateřských škol

Finále dopravní výchovy předškolních dětí mateřských škol odstartovalo. Svoje znalosti si na dopravním hřišti 33. základní školy tento týden vyzkouší v praxi děti ze všech mateřinek třetího městského obvodu.

0

Včera

Babylon na Domažlicku se dočká obchvatu

Obec u hranic s Německem má jeho první skici už od roku 1990. Mezinárodní silnice z Plzně na Folmavu je přitom místem vážných nehod.

0

Včera

Dvojice agresivních psů z Holýšova je na převýchově

Před dvěma týdny napadli desetiletou Sofinku. Dívka se pomalu zotavuje a rotvajleři dostali šanci k nápravě.

0

Včera

Policejní pořádková jednotka dostane defibrilátory

Rada Plzeňského kraje schválila nákup 3 kusů defibrilátorů pro speciální pořádkovou jednotku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v hodnotě do 130 000 Kč včetně DPH.

0

Včera

Antracitové hliníkové oplocení z vodorovných planěk v Rokycanech

Představujeme Vám další typ hliníkového oplocení, který jsme pro našeho zákazníka realizovali v Rokycanech. Jde o hliníkový plaňkový plot P6, kde výplň tvoří plaňky situované vodorovně.

6

Včera

22. ZŠ v Doubravce se dočkala úpravy prostoru před hlavním vchodem

Prostor před hlavním vchodem do 22. základní školy prochází celkovou revitalizací. Součástí projektu je také úprava hlavního vchodu, který bude nově zastřešen.

0

Před 2 dny

Na ZUŠkách v kraji frčí kytara a klavír

Hra na kytaru a klavír. To jsou obory, o které je největší zájem na základních uměleckých školách v Plzeňském kraji. Ředitelé pro příští školní rok chtějí zdražovat co nejméně.

0

Před 2 dny

Přednáška ve FN Plzeň se tentokrát zaměří na cukrovku

Na šestý seminář z cyklu Zdraví máme jen jedno zve veřejnost Fakultní nemocnice Plzeň. Tentokrát se zaměří na komplexní chronické onemocnění – cukrovku.

0

Před 2 dny

Z Tachova zmizel kontroverzní automat na kratom

U autobusového nádraží si v něm mohli koupit přípravek k tišení bolesti obsahující opiáty i malé děti. Trnem v oku byl hlavně rodičům.

0

Před 2 dny

Plzeň udělí Cenu 1. června Luboši Dobrovskému in memoriam

V roce 70. výročí událostí 1. června 1953 udělí město Plzeň Cenu 1. června českému novináři, diplomatovi a disidentovi Luboši Dobrovskému, a to in memoriam.

0

Před 3 dny

Trojka hledá nájemce hned do tří prostor

Vstupní brána do Borského parku, budova v místě točky tramvajové tratě v Kaplířově ulici a prostory v sadech Pětatřicátníků. To jsou tři místa, kam třetí městský obvod nyní shání nájemce.

0

Před 3 dny

Šance dostat se na gymnázium jsou na Plzeňsku větší mimo Plzeň

Zatímco v krajském městě přijali každého čtvrtého uchazeče, v Plasích téměř každého. Lidé žijící na venkově mají často jiné priority.

0

Před 3 dny

Silničáři chystají v kraji na léto velký počet oprav

Oprav bude nejvíc za poslední tři roky. S uzavírkami se řidiči setkají v Plzni nebo v šumavské Železné Rudě.

0

Před 3 dny
Voices of Hollywood