Anděl 2024: Oceněni byli dobrovolníci i pracovníci v sociálních službách

Statuární město Plzeň již po osmnácté vzdalo hold všem dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách. Ti v rámci slavnostního galavečera Anděl 2024 v pátek 14. června v Měšťanské besedě převzali svá ocenění.


 Z rukou primátora města Plzně Romana Zarzyckého a radního pro oblast sociálních věcí a aktivního života seniorů Jiřího Šrámka.

„To, že ocenění převzalo více než sto dobrovolníků, desítky pečovatelů a dalších pracovníků v sociálních službách ukazuje, že stále existuje mnoho lidí, kteří chtějí pomáhat druhým. Je mi ctí, že jsem se s nimi mohl setkat a poděkovat jim za jejich obětavou činnost,“ řekl mimo jiné primátor města Plzně Roman Zarzycký. 

Radní města Plzně Jiří Šrámek připomněl, že toto ocenění je již osmnáctým poděkováním těm, kteří nejsou mnohdy vidět, ale jejich práce je důležitá. Společně jej pořádá Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně a Kancelář primátora. „Oceňujeme nejen jednotlivce, ale také kolektivy organizací působících v sociálních službách. Tedy všechny, kteří v Plzni pomáhají tam, kde je potřeba. S většinou z nich město Plzeň dlouhodobě spolupracuje,“ připomněl Jiří Šrámek.

Ocenění v kategoriích Anděl a Andělské ruce převzalo více než 100 dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnují pomoci potřebným, dále pak 32 pečovatelů a dalších pracovníků zajišťujících chod sociálních služeb.

V další kategorii Dobré duše byl oceněn kolektiv organizace Tichý svět za to, že umožňuje sledování filmů v rámci festivalu Finále Plzeň i sluchově postiženým. Dále pak kolektiv Oblastního spolku Plzeň Českého červeného kříže za projekt Street Medicine, díky němuž je poskytována zdravotní péče lidem žijícím na ulici, kolektiv Městského ústavu sociálních služeb města Plzně za rozvoj respitní péče a odlehčovací služby pro seniory a kolektiv Katedry sociologie a sociální práce Západočeské univerzity v Plzni za výchovu a přípravu dalších sociálních pracovníků v rámci studijního programu Sociální práce.

Do síně Zlatých Andělů vstoupila ředitelka organizace Diakonie Západ ČCE Lucie Petříčková, která svůj život zasvětila pomoci druhým a vede jednu z největších organizací poskytující sociální služby, a to nejen v Plzni, ale po celém Plzeňském kraji.

Pořadatelé připravili pro účastníky nejen hezký večer, zpestřený vystoupením jeho zaměstnanců, ale také vystoupením klientů a pracovníků organizací Ledovec, Tak pojď s náma. Hostem večera byl zpěvák Pavel Callta.

Fotogalerie
Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq