Andrii Chenko přemýšlí o všem ve Visio Art Gallery

Mladý ukrajinský výtvarník Andrii Chenko vystudoval výtvarnou školu Transcarpathian Art Institute v Užhorodě a nyní studuje na Fakultě umění a designu na ZČU.

Prodej hovězího masa od farmáře

V projektu "Přemýšlení o všem" se autor Andrii Chenko dotýká sociálních a filozofických témat a zároveň hledá nové prostředky a příležitosti pro sebevyjádření. V procesu tvorby se ptá: "Jaký je můj význam ve vesmíru?"

 Jeho umění je přímým odrazem jeho osobnosti (filantrop, snílek, idealista) který se narodil v chudé a válkou zmítané zemi.
Tato výstava ukazuje autorův boj s identitou, a to nejen pokud jde o umělecký přístup. V tomto projektu se mu podařilo dostat se ven z hranolu norem. Technika zrcadel částečně řeší problém dialogu diváka a obrazu.
Zrcadla hrají důležitou roli v jeho díle. Zrcadlový povrch dává divákovi dojem přítomnosti, hlavním zaměřením je pochopit, že divák je součástí obrazu.

Projekt "Přemýšlení o všem" se skládá ze série obrazů malovaných na sololitu s lepenými zrcadly nebo přímo na zrcadlech. Dílo je tvořeno jak klasickými materiály, tak asamblaží. Při vytváření obrazů je zrcadlový povrch zpracován různými způsoby: skramblingem, broušením, vrtáním a podobně. Poté se povrch natáhne olejovými barvami.

PŘEMÝŠLENÍ O VŠEM - Andrii Chenko

Vernisáž: 6. 2. 2020 v 17:00
Výstava: 7. 2. – 27. 2. 2020


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby