Bez hrozby trestu podle všeho budou smět řidiči používat takzvané antiradary. Ty vesměs spolehlivě odhalují policejní radary na měření rychlosti.
Bez hrozby trestu podle všeho budou smět řidiči používat takzvané antiradary. Ty vesměs spolehlivě odhalují policejní radary na měření rychlosti.
I když při přípravě návrhů na změny zákona o provozu na pozemních komunikacích se počítalo se zpřísněním příslušného paragrafu, ministerstvo dopravy tak neučinilo.
Tvrdší postoj proti antiradarům by ale mohly do zákona ještě dostat poslanci.
Antiradary dokáží zachytit signály policejních radarů a varovat řidiče před kontrolami rychlosti. V Rakousku, Německu nebo Švýcarsku jsou tato zařízení zakázána.
Podle naší stávající právní úpravy nesmějí čeští řidiči používat taková zařízení, která "znemožňují nebo ovlivňují policejní radary". To ale antiradary nedělají, protože na kontrolní techniku jen upozorňují.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Provedení stavebních prací, včetně dodávky materiálu. Stavby rodinných domků. Půdní vestavby. Montáž sádrokartonových podhledů a příček. Zateplování fasád. Rekonstrukce staveb. Projektová a inženýrská činnost. Truhlářství.