Arabfest zve na snídani a street art

Spolek ARABFEST pořádá v sobotu 18. září v Plzni hned dvě akce pro veřejnost.

weby na míru UNIWEB

Dopoledne se mohou zájemci těšit na arabský brunch v Anděl bistru v Bezručově ulici a odpoledne mají možnost připojit se k umělcům při streetartové exhibici v podchodu mezi Resslovou a Radobyčickou ulicí. Ta vyvrcholí večerní vernisáží.

Brunch po arabsku

Organizátoři připravují na sobotu 18. září od 10 do 13 hodin Brunch po arabsku, který navazuje na tradici oblíbených snídaní Festivalu arabské kultury. Tentokrát ale lidé budou moci ochutnat výběr snídaňových pokrmů blízkovýchodní kuchyně pod širým nebem. Společné hodování se totiž uskuteční na zadním dvorku Anděl bistra v centru Plzně. Chybět nebudou variace hummusu, falafelové kuličky, polévka z červené čočky, cizrnový salát s granátovým jablkem nebo sladké dezerty. Podrobné menu bude zveřejněno před konáním akce na festivalovém webu a sociálních sítích. Pravou arabskou atmosféru doslova dokreslí také syrský kaligraf Hammam Yousef.

Vesmír: interaktivní streetartová exhibice

Zatímco si návštěvníci budou dosyta užívat chutě a vůně blízkovýchodních dálek, umělecké graffiti duo Obras Akrobad, které tvoří absolventi Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Tomáš Staněk a Josef Sedlák, začne proměňovat podchod mezi ulicemi Resslova a Radobyčická, jinak také Fresh Air Gallery, ve vesmír. Do tvorby přitom zapracují i kaligrafii Hammama Yousefa. K interaktivní streetartové exhibici se může od 13 do 15 hodin připojit i veřejnost. Lidé tak mohou dát pod uměleckým vedením prostor vlastní kreativitě. Jak bude galerie pod širým nebem vypadat večer, je proto zatím skutečně ve hvězdách. Jistě to ale budou vědět ti, kteří se zúčastní závěrečného defilé při vernisáži v 19 hodin. Akce se koná za přispění České spořitelny a ve spolupráci s Nadací Via.

Aktuální informace naleznete na webových stránkách a sociálních sítích ARABFESTU.

Obě akce organizuje ARABFEST, z. s., za podpory Západočeské univerzity v Plzni.

výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb zima 2021

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby