Biskup Holub položí Ježíška do jesliček v betlémě na náměstí

Začíná zcela nová plzeňská tradice. Plzeňský biskup v úterý týden před Štědrým dnem položí Ježíška do jesliček v betlémě na náměstí Republiky v Plzni.

weby na míru UNIWEB

Akci Půjdem spolu do Betléma aneb Položení Ježíška do jeslí inicioval přímo plzeňský biskup Tomáš Holub. Chce tak zdůraznit jiný charakter Adventu, jako doby očekávání, a Vánoc, jako doby radosti z narození Spasitele.

V úterý 17. prosince v 18 hodin vyjde od budovy biskupství průvod se sochou Ježíška, kterého ponese biskup Tomáš Holub. Doprovázet ho budou skauti s loučemi. Zvána je samozřejmě také široká veřejnost včetně dětí. Právě pro ty je připravený dárek, pokud s sebou donesou vlastnoručně namalovaný betlém. Ten navíc bude na plzeňském náměstí vystavený u velkého betlému, do kterého biskup Tomáš malého Ježíška uloží.

Už od 17 hodin je připravený na náměstí Republiky doprovodný program. Na něm vystoupí s koledami například pěvecký sbor ze Základní umělecké školy Trhové Sviny.

 Tomáš Holub: „Jsem velmi rád, že UMO3 i organizátoři Vánočních trhů přijali dvě iniciativy, s kterými jsem se na ně obrátil na začátku letošního roku. Letos poprvé zde nemáme Vánoční trhy, ale Adventní trhy, které se skutečně konají v adventu, totiž v době očekávání Kristova narození. A také se trochu přiblížíme tomu, že oslava Ježíšových narozenin připadá na 24. prosince, nikoli na začátek adventu, jak by avizoval betlém, který je zde už od otevření Adventních trhů. Hledal jsem formu, jak propojit zájem organizátorů, aby betlém nebyl po celou dobu prázdný, s tím, abychom byli alespoň trochu pravdiví v tom, jak vypadá liturgický rok. Našel jsem datum 17. prosince, kdy se mění atmosféra adventu a kdy se přímo koncentrujeme na přípravu slavení vánočních svátků, tedy Ježíšova narození. V tento den, kdy začíná konkrétní příprava na jeho narození, tedy přineseme postavu Ježíška do betléma. Myslím, že to je cesta, jak spojovat realitu tohoto světa s tím, že do ní vnášíme symboly křesťanské naděje.“


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Lite Plzeň
uniweb weby