Boxerka Lukešová se neztratila v kickboxerském ringu

V sobotu se plzeňská boxerka Tereza Lukešová účastnila Vánočního turnaje Mostu v Kickboxu. Hájila tu klubové barvy oddílu Narama Plzeň.


V sobotu se plzeňská boxerka Tereza Lukešová účastnila Vánočního turnaje Mostu v Kickboxu. Hájila tu klubové barvy oddílu Narama Plzeň. Lukešová se věnuje výhradně klasickému boxu a tento turnaj přijela bez kickboxerských zkušeností. Startovala v kategorii Fullcontact ve váze do 65 kg a v „openu“ bez rozdílu vah.
V prvním zápase v openu se střetla s Libuší Kaasovou ze Šaolinu z Domažlic. Terezinou předností je práce rukou a útočný způsob boje. "Přestože téměř nekopla, zaslouženě zápas vyhrála a několikrát soupeřku přesnými direkty zatlačila do absolutní defenzívy," uvedl trenér a otec Terezy Petr Lukeš.
Po krátké přestávce šla do ringu opět ve váze do 65 kg a to s Evou Němcovou z Delroys Praha. Ta na Terezy styl nastoupila s taktikou hodně kopat a nebojovat zblízka. "To se jí první kolo dařilo, až ve druhém kole byla otřesena po několika přesných direktech,ale svůj vysoký bodový náskok udržela a vyhrála," popisuje Lukeš.
Do finále v openu proti Lukešové nastoupila Monika Hájková z Valdeman´s Gym. Háková je dvojnásobnou vícemistryní světa v Lightcontactu, ale hlavně vážila o 12 kilo více než reprezentantka Naramy. "Hájková byla v tomto souboji dominantní, ale také třikrát veřejně napomínaná za fauly. Lukešová, která byla pod palbou kopů a úderů, přesto stále tlačila na soupeřku a ustála kopy své mnohem těžší soupeřky," řekl trenér. Zápas vyhrála 3:0 na body Hájková a Tereza pro Naramu vybojovala stříbro.
„Šla jsem do kickboxu abych si zkusila také něco jiného,“ říká Lukešová. „Několikrát se mi stalo, že na boxerských soutěžích nemám soupeřku a já si chtěla zaboxovat. Na to, že jsem nikdy kopy nezkoušela ani do tréninkových aparátů, jsem se svým výkonem spokojená. Myslím si, že jsem byla zkušenějším závodnicím hodnotnou soupeřkou. Přesto se budu nadále věnovat především boxu.“


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
ne 10.12.2006 11:200 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq