Bronz z mistrovství světa v aerobiku putuje i do Plzně

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech se konalo uplynulý týden 17. – 21. října v holandském Leidenu.


S největším napětím byly na mistrovství světa tradičně očekávány výkony v kategorii dospělých žen. Letos se totiž klání neúčastnila mnohonásobná Mistrně světa Australanka Allira Bull ani loni stříbrná Kristýna Zahradníčková. Obě překvapivě nenastoupily v singlech, ale v triích.

A právě kategorie tria byla plzeňským publikem nejvíce sledována. O cenné kovy bojovala v této kategorii plzeňská závodnice Eliška Fajfrlíková z Aerobik klubu LADY Plzeň, které hostuje v pražském triu FCBHŠ. A Eliška udělala radost nejen sobě, ale i svým fanouškům. Po vyrovnaném boji s dalším australským triem, ve kterém se představila vynikající singlistka Tahnee Bratanavicius, získala spolu s Kateřinou Sekerovou a Kateřinou Smíškovou bronzovou medaili.

Mnohaletá medailistka na českých i mezinárodních soutěžích Kristýna Zahradníčková se svými kolegyněmi Lucií Veličkovou a Adélou Citovou z tria Fitness studia Louny obsadila druhou příčku. Prvenství si odnášejí Australanky s několikanásobnou mistryní světa v dospělých ženách Allirou Bullovou.

Letošní mistrovství světa v kategorii dospělých se neslo pro Českou republiku ve znamení stříbrných medailí, kterou získala v kategorii žen Adéla Citová z Fitness studia Louny za mistrní Evropy Belgičanka Lissa van Brande, také naše dospělé páry Michal Toman a Markéta Koblerová z Fit Studia D, Fitness Center Báry a Hanky Šulcové v kategorii Grande Aerobic či Aerobic team Praha v kategorii Petite Aerobic.

Ve všech kategoriích  (věkových i soutěžních)  vezou Češi domů celkem rekordních 47 medailí!

„Toto mistrovství světa bylo ve znamení neuvěřitelných sportovních výkonů a emocí. Sportovní výkony závodníků byly tak vyrovnané, že do posledního finálového kola mohl medaili získat kdokoliv ze startovního pole. O medailových pozicích rozhodovaly ve finále opravdu detaily. Emotivní na tomto šampionátu bylo loučení několika závodníků a kolektivů v kategorii dospělí . Všichni se chtěli loučit medailovým umístěním. Ne všem se to však podařilo. Jsem ráda, že Elišce a Kačkám se rozloučením s triem v tomto složení podařilo,“ říká za plzeňský AE klub Lady Eva Fajfrlíková.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka