Budoucí kuchař z Plzně je ve finále soutěže Svačina roku

Martin Jandovský z Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, Plzeň je jedním z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare.


O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.

Studenti odborných středních škol se zaměřením na gastronomii měli za úkol vymyslet originální recept pro zdravou a moderní svačinu za použití rybích výrobků Rio Mare.  Nyní úkolem finalistů bude připravit živě před porotou, ve stanoveném limitu 20 minut, 5 porcí své originální svačinky z prvního korespondenčního kola. Hodnotí se chuť, nápad, prezentace, ale také dodržení časového limitu.

Finálové svačinky budou hodnotit dvě poroty. Odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou doplněná o šéfkuchaře Jiřího Krále a Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a známá food bloggerka Eva Ehrenbergerová, autorka blogu Moje barevná kuchyně. Finále bude moderovat již tradičně oblíbena herečka a kuchařka Markéta Hrubešová.

 „Těší nás stále rostoucí zájem studentů, kteří se do naší soutěže hlásí. Soutěž už slaví sedmé narozeniny a tak jsme pro letošní ročník připravili jednu novinku a rozšířili jsme portfolio hlavních surovin, ze kterých soutěžící svačiny připravují. Přidali jsme Rio Mare Grilované filety markety v extra panenském olivovém oleji a Rio Mare Filety sardinek v olivovém oleji,“ řekl Jan Jedlička, marketingový manažer Bolton Czechia.

Kuchař nejlepší svačinky získá poukaz v hodnotě 7 000 Kč, autoři druhé a třetí nejlepší svačiny vyhrají poukazy v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč. Porota pořadatele udělí „Zvláštní cenu Rio Mare“ s dárkovým poukazem v hodnotě 5 000 Kč. Vítěz „Ceny veřejnosti“, autor svačiny s největším počtem hlasů na FB stránce Rio Mare, získá výrobky Rio Mare v hodnotě 2 500 Kč. Navíc každá oceněná škola získá výrobky Rio Mare ve stejné hodnotě.

Soutěž již sedmým rokem organizuje společnost Bolton Czechia, výhradní distributor rybích výrobků Rio Mare pro Českou republiku.

Martin Jandovský, Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, Plzeň;

Šáteček s tvarohovo-tuňákovou pomazánkou Rio Mare, s hráškem a mátou a s restovanými rajčaty

Suroviny na 4 porce:

1 konzerva Rio Mare tuňák v olivovém oleji, 200 g mraženého hrášku, hrst čerstvé máty, 8 cherry rajčat, hrst bazalky, lžíce rostlinného oleje, 1 balení listového těsta, 4 lžíce tvarohu, hrst pažitky, 1 vejce, 4 lžíce smetany, sůl a pepř.

Postup:

V rendlíku svaříme hrášek s mátou, osolíme, zjemníme smetanou, olejem z tuňáka Rio Mare a rozmixujeme nahrubo. Z listového těsta připravíme šátečky plněné tvarohem, tuňákem Rio Mare v olivovém oleji, pažitkou a solí. Šátečky potřeme vejcem a pečeme 9 minut při teplotě 180 °C. Rajčátka překrojíme napůl a orestujeme na trošce oleje, osolíme, opepříme a na závěr dochutíme bazalkou.

ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka