Celníci zabavili padělky za 140 milionů

Padělky značkového textilu, obuvi a spotřebního zboží za více než 140 milionů korun zabavili celníci na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu. Akce, která začala v sobotu v 10:00 a skončila v neděli v 02:00, byla největší a nejúspěšnější v historii západočeských celníků.


Padělky značkového textilu, obuvi a spotřebního zboží za více než 140 milionů korun zabavili celníci na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu. Akce, která začala v sobotu v 10:00 a skončila v neděli v 02:00, byla největší a nejúspěšnější v historii západočeských celníků. Zúčastnilo se jí 250 pracovníků z plzeňského, českobudějovického, pražského a ústeckého ředitelství a 70 členů speciálního celního útvaru, kteří zajišťovali bezpečnost kontrolorů. Prohlédli celkem 130 stánků, což byla více než polovina tržnice, řekla novinářům mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová.
Západočeští celníci měli také vůbec poprvé povolení chebského okresního státního zástupce k tomu, že mohli vnikat do stánků a nacházet tak sklady a tajné skrýše trhovců. "Mohli jsme tak poprvé kontrolovat i stánky, které byly zavřené," uvedla Blahutová. Na všech dřívějších akcích, kromě těch kde měli policisté důkazy o kriminální činnosti, mohli zabavovat pouze zboží, které leželo na pultech otevřených stánků. Povolení státního zástupce získali celníci teprve poté, co mu předložili dostatek důkazů o nelegální činnosti na tržnici.
Celníci dále zabavili více než 1,2 milionu kusů nekolkovaných cigaret, po jejichž prodeji by stát tratil na spotřební dani 2,5 milionu korun. Dále zajistili téměř 54.000 pirátských CD a DVD a celkem 73.600 padělků textilu, obuvi a jiného spotřebního zboží.
V západních Čechách získali dosud povolení státního zástupce na kontrolu tržnice pouze policisté, a to v roce 2002. V létě kontrolovali, společně s celníky, chebskou tržnici Dragoun, kde zabavily zboží za 220 milionů korun. Na podzim kontrolovali policisté s celníky Svatý Kříž, kde našli skrýše nelegálního alkoholu v kanalizaci.
Celníci objevili na Svatém Kříži celou řadu důmyslných skrýší a úkrytů padělků. "Sklady byly společné například pro pět stánků. V jednom jste do něj vešli a z pátého vyšli," uvedla mluvčí. Téměř každý stánek trhovců ukrývá tajnou místnost, jejichž hledání zabralo celníkům největší čas. Do nich vodí trhovci prověřené zákazníky nebo slouží jako sklady nelegálního tovaru. Kromě skrýší za textilem našli dokonale zamaskované dveře, za nimiž byl prostor zaplněný padělky. Další skrýší byla 20 metrů dlouhá zazděná chodba za stánky, do níž se museli probourat.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 06.12.2006 10:200 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq