Centrální obvod podpoří propagaci příběhu Věry Kohnové

Částku 15 000 korun věnuje centrální plzeňský obvod spolku, který zpracovává příběh talentované židovské dívky Věry Kohnové.

weby uniweb

Věrka žila v Koperníkově ulici a spolu s celou rodinou byla za války transportována do koncentračního tábora.
„Rozhodli jsme se finančně podpořit výrobu a instalaci pamětní desky Věry Kohnové na domě v Koperníkově ulici v Plzni a také propagaci jejího příběhu. Příběh dívky bude připomenut vzpomínkovým průvodem, čtením z jejího deníku nebo přednáškami,“ vysvětluje místostarosta obvodu Ondřej Ženíšek.

"Považuji za důležité připomínat příběhy lidí, kteří žili v našem okolí. Tento příběh je o to zajímavější, že se dochoval v deníku, který Věra Kohnová před transportem psala,“ dodává starosta David Procházka. Podpisu darovací smlouvy se zúčastnil také 1. místostarosta Petr Baloun: „Překvapilo mě, že k deníku se spisovatelka Jana Poncarová dostala v podstatě náhodou, když zjistila, že ho ukrývala před zničením kdysi její prateta. Už teď jsem zvědavý na připravované nové rozšířené zpracování tohoto deníku v knižní podobě.“
Spolek W21, který finanční dar obdržel, zastupuje plzeňská spisovatelka Jana Poncarová: „Jsem ráda za každou podporu tohoto projektu. Pamětní desku plánujeme odhalit během ledna příštího roku, ale závisí to ještě na dalších okolnostech. Chystáme také například komentované procházky a v budoucnu také nové doplněné vydání deníku Věry Kohnové, na kterém má velký podíl historik Jiří Sankot.“
Jana Poncarová spolu s dalšími iniciovala vznik pamětní desky a začala se příběhem Věry Kohnové zabývat. Výroba a instalace pamětní desky bude realizována ve spolupráci s plzeňskými umělci Janem W. Vlčkem, Tomášem Matějkou a majiteli domu v Koperníkově ulici č. 1146/43.


NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
beton

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby