Perníčky a sýr. Centrální obvod pomohl prodejcům i potřebným

Pomoci prodejcům ze zrušených vánočních trhů a zároveň obdarovat lidi, kteří potřebují pomoc nebo jsou jinak znevýhodnění, se rozhodlo vedení městského obvodu Plzeň 3.

weby na míru UNIWEB

Od prodejců obvod zakoupil vánoční perníčky a bochníky sýra, které během minulého týdne nechal rozvézt.

„Chtěli jsme nějak prodejcům vyjít vstříc, a to zejména těm, kteří nakoupili zboží s krátkou trvanlivostí. Odkoupili jsme od nich vánoční perníčky a také 15 bochníků tvrdého sýra a rozhodli jsme se věnovat tyto potraviny zařízením v Plzni, která pečují o seniory, o matky s dětmi nebo o lidi bez domova,“ vysvětluje starosta centrálního městského obvodu David Procházka a dodává: „Letos jsme bohužel nuceni zrušit tradiční rozlévání vánoční polévky, proto jsme využili této příležitosti a obdarovali konkrétní organizace jiným způsobem.“

Tři bochníky sýra byly také určené také jako poděkování dobrovolným hasičům na území obvodu, a to jednotkám ve Skvrňanech, Radobyčicích a Doudlevcích. „Když jsem viděl, jakou radost udělal sýr v zařízení pro seniory Sněženka, rozhodli jsme se věnovat dar určený pro naši jednotku právě do Sněženky. Je tam 68 klientů, které určitě tahle vánoční nadílka potěší,“ říká 1. místostarosta Petr Baloun, který je zároveň členem jednotky sboru dobrovolných hasičů v Radobyčicích.

V zařízení MUSS Sněženka předali dar všichni zástupci vedení obvodu osobně. Dalším obdarovaným spolkům a organizacím dovezl sýr sám prodejce. „Ohlasy na dárek v podobě sýra máme velmi dobré. Konkrétně spolek K Srdci dokonce ještě tentýž den poslal poděkování a fotografie,“ dodává s úsměvem místostarosta Ondřej Ženíšek.

Dary byly předány do Domova sv. Františka, Domova sv. Zdislavy v Čermákově ulici a v Radobyčicích, spolku K Srdci, Hospici sv. Lazara, DD Domino, spolku Blízký soused a Ponton, spolku Naděje, TOTEMu na Nové Hospodě, Středisku křesťanské pomoci v Plzni a příští týden je obdrží i jednotky SDH v centrálním obvodu.

„Vánoce jsou svátky obdarování a mě těší, že jsme letos našli cestu, jak pomoci dvojnásobně, tedy jak prodejcům, kteří nemohou své zboží prodávat, tak potřebným,“ uzavírá místostarosta Stanislav Šec.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby