Centrum vodního póla u Seneckého rybníka otevře mezinárodní turnaj

Nově zrekonstruované centrum vodního póla u Seneckého rybníka v Plzni se chystá na své slavnostní otevření. Jeho součástí je unikátní betonové hřiště na vodní pólo vybudované před pěti lety.


Hřiště splňuje svými rozměry mezinárodní parametry, proto Klub vodních sportů (KVS) Plzeň organizuje v sobotu 18. června 2022 turnaj O pohár starostky Městského obvodu Plzeň 1. Turnaj začíná v 10 hodin, po vyhlášení výsledků v 18 hodin se chystají pólisté představit své centrum veřejnosti.

„V roce 2017 nechalo město Plzeň vybudovat betonové hřiště na vodní pólo v Seneckém rybníce, který v té době procházel kompletním čištěním. Postaveno bylo nejen ohraničující hřiště, ale realizovány byly i úpravy břehů a okolí, rybník se povedlo v místě hřiště prohloubit a na většině jeho plochy odstranit letité nánosy bahna. Konstrukce ze železobetonu dobře odolá povětrnostním vlivům i případným vandalům. Samotná stavba hřiště vyšla přibližně na 4,9 milionu korun bez DPH,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Venkovní hřiště v rekreační oblasti má řadu výhod – sportovci mají dostatek prostoru a jejich aktivity lákají k zastavení kolemjdoucí. Tak se o vodním pólu může dozvědět stále více lidí. Kromě výstavby hřiště město dlouhodobě přispívalo na rekonstrukci objektu zázemí, v součtu dostal klub přes 1,1 milionu korun. Prostory u Seneckého rybníka aktivně využívá i plzeňská triatlonová akademie,“ řekl Roman Zarzycký, první náměstek primátora, jenž má v gesci oblast sportu.

Právě nově opravené zázemí, které umožňuje vedle tréninku a hraní zápasů také pořádání turnajů, sportovních kempů, táborů a řady dalších akcí, plánuje klub představit veřejnosti. Při této příležitosti zorganizoval mezinárodní turnaj pod záštitou starostky prvního městského obvody Heleny Řežábové. „Jsem velmi ráda, že mohu podpořit tento turnaj. Nejen kvůli venkovnímu hřišti, ale i proto, že už od loňského roku je v Seneckém rybníce dost vody na to, aby se tam vodní pólo mohlo hrát. Naplněný rybník tak těší nejen hráče vodního póla, ale určitě i všechny Plzeňany, kteří v této oblíbené lokalitě tráví svůj volný čas,“ uvedla starostka Helena Řežábová.

Turnaje ve vodním pólu se zúčastní juniorské týmy klubů ze dvou zemí. „Kromě našeho klubu a pražské Sparty přijedou pólisté z Norimberku. Klub SV Weiden se zúčastní turnaje poté, co v našem centru strávil týden v rámci Česko-německého týdne s vodním pólem, což je již tradiční akce našich dvou spřátelených klubů. Zahájení turnaje plánujeme v 10 hodin, hrát budeme systémem každý s každým, výsledky vyhlásíme po 18. hodině. Poté, co paní starostka předá vítězům pohár, bude navazovat malá slavnost u příležitosti otevření centra vodního póla. Hostům a veřejnosti představíme výsledek naší několikaleté práce, kterým je úžasné zázemí pro sezonní provozování našeho sportu,“ pozval předseda KVS Plzeň Roman Šolc.

Venkovní hřiště má rozměry 18 x 25 metrů, což je dostatečné zejména pro juniorské soutěže. Umožňuje pólistkám a pólistům trénovat a hrát v letních měsících prakticky po celý den. Přilehlé zázemí disponuje společenskou místností, lůžky pro 18 sportovců, sociálním zařízením, šatnou a posilovnou. Důležitá je také možnost uskladnění sportovních pomůcek.

Kvůli velmi suchým rokům 2018 a 2019, v jejichž průběhu došlo k poklesu spodních vod v oblasti boleveckých rybníků, se sportovci dočkali úplného obnovení stavu hladiny a zprovoznění letního hřiště až v červnu loňského roku. „Letos tedy můžeme prvním rokem využívat naše centrum naplno. Proběhnou zde tři turnaje, již zmíněný Česko-německý týden s vodním pólem, což je společný nejen sportovní kemp pro mládež, příměstské tábory a soustředění juniorů KVS Plzeň,“ dodal Roman Šolc.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq