Česká Enduro Série vrcholí finálovým závodem Kona Enduro Race Špičák

O víkendu 10.-11.září zakončí cyklistické enduro šestým závěrečným podnikem v okolí železnorudského Špičáku letošní sezonu v Česku.

weby na míru UNIWEB

Šestým podnikem a zároveň opět i posledním finálovým závodem letošní sezóny se ve sportovní areálu Ski&Bike Špičák uzavře Česká Enduro Série. O víkendu 10.-11. září se na tratích rychlostních zkoušek Kona Enduro Race Špičák představí kromě českých jezdců a jezdkyň i řada zahraničních cyklistů především z Německa, Rakouska a Slovenska. Celkový počet startujících bude znám těsně před závodem.

V průběžném pořadí elitní mužské kategorie po pěti závodech série opět figurují známá jména z předchozích let – včele je Jakub Říha, druhý Milan Myšík a třetí Matěj Charvát. Celkem se bude v okolí Špičáku závodit ve třech hlavních kategoriích dospělých: Race, Hobby, na elektrokolech – E-Enduro. Dále v soutěži týmů a v několika juniorských a dětských kategoriích (Newbie 13 - 14 let, Rookie 11 - 12 let, Grom 6 - 10 let).  

Trať špičáckého endura každoročně měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Bikeři postupně vystoupají na dvakrát na vrcholy Pancíře a Špičáku (tam jim výjezd usnadní lanovka), jednou pak na Belveder.

„Špičácký závod se bude soustředit na mladou krev. Na vybraných erzetách je vypsán také dětský závod. Stejně jako v minulých letech platí, že se nebudeme snažit o extrémy, ale pokusíme se nabídnout co možná nejzábavnější a různorodé rychlostní zkoušky. Jedna erzeta nakoukne do bikeparku, ostatní budou po lesních pěšinách a hrabance,“ říká Jan Kasík ze spolupořádajícího areálu Ski&Bike Špičák. Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lanovka na vrchol Špičáku i bikepark (s výjimkou neděle 11.9., kdy bude otevřena jenom trať Black Friday) jsou o tomto víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery. 

Každodenní letní provoz skončí kvůli ochraně přírody ve Ski&Bike Špičák ve čtvrtek 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je potom otevřen o víkendech a státních svátcích (středa 28.9. a pátek 28.10.) až do neděle 30. října 2022. Pak se již začne s přípravami na zimu.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB ZSA ŠKODA 2022

Hlavní zprávy

 

Jazyková škola Lite
uniweb weby