České dráhy vybudují moderní zázemí pro údržbu vlaků v Plzni

České dráhy postupně naplňují plán modernizace základny pro opravy a údržbu železničních vozidel. Dalším krokem je výstavba moderní haly v Plzni.

SEO UNIWEB

„Plzeň se stává významným centrem, kde budeme provozovat moderní vícevozové jednotky. Už dnes tam jezdí motorové jednotky řady 844 RegioShark a elektrické jednotky řady 650 RegioPanter. Brzy k nim přibydou další soupravy pro linky Klatovy – Beroun a Plzeň – Karlovy Vary, proto potřebujeme v Plzni moderní zázemí pro údržbu a opravy,“ říká k záměru stavby nové haly v středisku údržby Plzeň Oblastního centra údržby Západ předseda představenstva a generální ředitel ČD Václav Nebeský.

Opravárenské centrum v Plzni bude tvořit hala se 4 kolejemi o délce 100 metrů a dílny pro opravy komponentů železničních kolejových vozidel. Nová hala bude prioritně určena k údržbě elektrických a motorových jednotek pro regionální dopravu v Plzeňském kraji, ale bude v ní možné udržovat vozidla všech řad provozovaných Českými drahami. V hale bude probíhat provozní údržba a opravy vyšších rozsahů. Pro tuto údržbu bude hala vybavena jeřábem s nosností 5 tun, montážními lávkami pro bezpečný přístup k zařízení umístěnému na střechách vozidel. Předpokládaná investice překročí 200 milionů korun.

„Máme plán na zlepšení a rozšíření naší infrastruktury pro údržbu železničních vozidel, který chceme postupně naplňovat. Patří mezi ně výstavba a modernizace hal údržby, ale také myček nebo sanitárních kolejí po celé České republice. V zimě jsme například dokončili kompletní modernizaci myčky v Bohumíně a v plném proudu je výstavba nové haly údržby v Brně pro elektrické jednotky InterPanter a RegioPanter, které tam máme deponované. Tuto halu uvedeme do provozu na podzim,“ doplňuje Michal Kraus, náměstek generálního ředitele ČD pro provoz, a pokračuje výčtem dalších plánovaných investic: „Chceme vybudovat opravárenskou halu v Chebu, v Českých Budějovicích a letos začneme s opravou stávající haly v Olomouci. Na tu později naváže výstavba další nové haly."


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
škoda plus auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb