Cestovatel z Plas hostem oslav Dne nezávislosti Indonésie

Tomáš Vaňourek, nadšenec cestující po stopách Hanzelky a Zikmunda, byl pozván velvyslankyní Indonésie v ČR, aby spolu s jejími hosty oslavil 75. výročí Dne nezávislosti Indonésie.

weby uniweb

Tomáš Vaňourek (34 let) původem ze západočeského městečka Plasy, se v pátek 7. srpna na pozvání velvyslankyně Indonésie v Českérepublice, paní Kenssy D. Ekaningsih zúčastnil slavnostního večera k uctění 75. výročí Dne nezávislosti Indonésice s názvem "Stará a nová Indonésie". Akce byla uspořádána pro celou řadu hostů a bude se opakovat ještě v pátek 21. srpna.

Vaňourek se v roce 2018 vydal po euro-asijských stopách legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda a právě na této cestě dojel i do Indonésie, ve které spolu s kolegou Lukášem Sochou pořídil řadu fotografií ze stejných míst jako Hanzelka se Zikmundem. Vznikla tak unikátní srovnávací fotosérie, jejíž zlomek pořízený právě v Indonésii je až do 30.8.2020 vystaven v indonéské Restauraci Garuda v Praze, Milady Horákové 686/ 12, Praha 7.

"Není stará a nová Indonésie, je jen bohatý historický dokaz či poklad a současnost s velkými možnostmi současné Indonésie. Byl jsem tam opravdu rád. Takovou zem nejde nemilovat," říká o návštěvě Tomáš Vaňourek, který v těchto končinách pobýval od začátku července až do konce srpna 2018.

Součástí programu oslav byl i tradiční tanec, promítání krátkého sestřihu Vaňourkovy cesty po Indonésii i předání malé pozornosti paní velvyslankyni. Tomáš Vaňourek měl pro paní velvyslankyni připraven velkofomátový snímek dívenky z indonéského ostrova Nias.

"Jeden z kuchařů v restauraci Garuda je právě z ostrova Palau Nias a dívenku na snímku osobně zná. Udělalo mi to radost. Ten svět vlastně není tak velký, jak si myslíme, vše je o vztazích.... "  uzavřel s úsměvem Vaňourek.

Na oslavě prezentovali i jeden z dílů seriálu Hledání ztracených světů herec Roman Zach s režisérem Jiřím Novákem. "Musel jsem se smát. Roman Zach je vysoký jako dva průměrně vysocí Indonésané a jedno dítě," uzavírá s úsměvem Vaňourek.

Na přiložené fotografii je Tomáš Vaňourek s velvyslankyní Indonésie v ČR, paní Kensspy D. Ekaningsih

klimatizace auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby