Cestovatel z Plas hostem oslav Dne nezávislosti Indonésie

Tomáš Vaňourek, nadšenec cestující po stopách Hanzelky a Zikmunda, byl pozván velvyslankyní Indonésie v ČR, aby spolu s jejími hosty oslavil 75. výročí Dne nezávislosti Indonésie.

Prodej hovězího masa od farmáře

Tomáš Vaňourek (34 let) původem ze západočeského městečka Plasy, se v pátek 7. srpna na pozvání velvyslankyně Indonésie v Českérepublice, paní Kenssy D. Ekaningsih zúčastnil slavnostního večera k uctění 75. výročí Dne nezávislosti Indonésice s názvem "Stará a nová Indonésie". Akce byla uspořádána pro celou řadu hostů a bude se opakovat ještě v pátek 21. srpna.

Vaňourek se v roce 2018 vydal po euro-asijských stopách legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda a právě na této cestě dojel i do Indonésie, ve které spolu s kolegou Lukášem Sochou pořídil řadu fotografií ze stejných míst jako Hanzelka se Zikmundem. Vznikla tak unikátní srovnávací fotosérie, jejíž zlomek pořízený právě v Indonésii je až do 30.8.2020 vystaven v indonéské Restauraci Garuda v Praze, Milady Horákové 686/ 12, Praha 7.

"Není stará a nová Indonésie, je jen bohatý historický dokaz či poklad a současnost s velkými možnostmi současné Indonésie. Byl jsem tam opravdu rád. Takovou zem nejde nemilovat," říká o návštěvě Tomáš Vaňourek, který v těchto končinách pobýval od začátku července až do konce srpna 2018.

Součástí programu oslav byl i tradiční tanec, promítání krátkého sestřihu Vaňourkovy cesty po Indonésii i předání malé pozornosti paní velvyslankyni. Tomáš Vaňourek měl pro paní velvyslankyni připraven velkofomátový snímek dívenky z indonéského ostrova Nias.

"Jeden z kuchařů v restauraci Garuda je právě z ostrova Palau Nias a dívenku na snímku osobně zná. Udělalo mi to radost. Ten svět vlastně není tak velký, jak si myslíme, vše je o vztazích.... "  uzavřel s úsměvem Vaňourek.

Na oslavě prezentovali i jeden z dílů seriálu Hledání ztracených světů herec Roman Zach s režisérem Jiřím Novákem. "Musel jsem se smát. Roman Zach je vysoký jako dva průměrně vysocí Indonésané a jedno dítě," uzavírá s úsměvem Vaňourek.

Na přiložené fotografii je Tomáš Vaňourek s velvyslankyní Indonésie v ČR, paní Kensspy D. Ekaningsih


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby