Cestující vlakem dostanou na Špičáku slevu

Lyžaři cestující vlakem na šumavský Špičák, největší areál v Plzeňském kraji, dostanou letos poprvé pětiprocentní slevu na celodenní permanentku. Dohoda Českých drah (ČD) a provozovatele areálu platí od 5. ledna do 9. dubna.


Lyžaři cestující vlakem na šumavský Špičák, největší areál v Plzeňském kraji, dostanou letos poprvé pětiprocentní slevu na celodenní permanentku. Dohoda Českých drah (ČD) a provozovatele areálu platí od 5. ledna do 9. dubna. Lidé se musí prokázat jednoduchým, zpátečním nebo skupinovým jízdným, kilometrickou bankou nebo jízdenkou SONE+, platnou v aktuální den, s cílovou stanicí Špičák, řekl mluvčí ČD Aleš Ondrůj.
Cena celodenní permanentky pro dospělého je v hlavní sezoně 470 korun. Dráhy i provozovatelé vleků si slibují vyšší zájem turistů. V jiných areálech v sousední Železné Rudě sleva na vleky neplatí.
ČD už také schválily termíny doplňkových vlaků, tzv. sněhuláků, z Plzně na Špičák a dále do Železné Rudy. Vyjedou ale pouze, pokud bude sníh. První startují 27., 28 a 29. prosince, další v pátek 2. února na pololetní prázdniny a třetí na jarní prázdniny, které budou v kraji od 26. února do 2. března. "Mimořádný vlak pojede jako loni kolem 07:30 z Plzně a zpět ze Špičáku kolem 16:00," uvedl zástupce ředitele osobní dopravy pro Plzeňský kraj Vladimír Kostelný. Ostatní vlaky budou jezdit od platnosti nového jízdního řádu, od 10. prosince, zhruba shodně s dosavadním grafikonem.
První osobní vlak, který jezdí denně, opouští Plzeň v 05:33 a na Špičáku bude v 07:41. Další spěšný spoj vyjíždí v 07:02 a je na Špičáku přesně za dvě hodiny. V pracovní dny musí cestující přestupovat v Klatovech. Další osobní vlak pojede z Plzně každý den v 08:10 a v areálu bude v 10:19.
Zpáteční každodenní vlaky vyjíždějí od 10. prosince ze Špičáku v 15:32 (v Plzni bude v 17:47), spěšný pak v 16:58. S přestupem v Klatovech v pracovní dny bude v Plzni v 18:56. Poslední osobní vlak jede každý den ze Špičáku v 19:44 a v Plzni je s přestupem v Klatovech ve 21:53.
Lidé mohou tradičně využívat výrazné slevy při zakoupení zpáteční jízdenky, při koupi skupinového jízdného s počtem cestujících dva a více a SONE+, na níž mohou jet o víkendu dvě dospělé osoby a tři děti do 15 let.
"Zastávka Špičák je 250 metrů od vleků a není nutné využívat skibusů," uvedl Ondrůj. Asi 300 metrů od zastávky je ještě spodní stanice sedačkové lanovky na Pancíř. Lyžaře vyveze na středisko se čtyřmi sjezdovkami a běžeckými trasami. Na trati Plzeň - Klatovy - Železná Ruda leží ještě zastávka Hojsova Stráž. Nedaleko ní se nachází malé středisko vhodné pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Pro běžkaře je tam 40 km tras.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 05.12.2006 07:060 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Azyl