Chtěla kryptoměnu, přišla o 250 tisíc

Žena chtěla zhodnotit svoje peníze nákupem kryptoměny, ale bohužel přišla téměř o 250 tisíc korun.

weby na míru UNIWEB

Policisté z obvodního oddělení Dobřany přijali oznámení o možném podvodu při nákupu kryptoměny. Osmačtyřicetiletá oznamovatelka chtěla investovat a v článku na internetu našla odkaz na investici. Po vyplnění emailové adresy a telefonu v uvedeném odkazu ji kontaktovala žena s ruským přízvukem. Ta ji navedla k instalaci programu pro vzdálený přístup do jejího počítače. Za několik dní poškozenou kontaktoval neznámý muž taktéž s východním přízvukem, který ji pod legendou zhodnocení peněz přesvědčil k připojení do internetového bankovnictví a zaplacení vstupního poplatku. Tohoto připojení využil neznámý pachatel a přes vzdálený přístup k počítači provedl několik bankovních převodů. Poškozená tímto jednáním přišla bezmála o 250 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a celým případem se budou zabývat kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality z územního odboru Plzeň – venkov.

Policisté radí všem, kteří chtějí zhodnotit své finance, aby si vždy vybrali k obchodu jen ověřené instituce a pročetli si i dostupné recenze obchodníka. Před samotným nákupem si důkladně prostudovali, jak kryptoměny fungují, jaké druhy kryptopeněženek existují, jaké jsou jejich zabezpečení, výhody a nevýhody. Zároveň si zjistili, jak by skutečný nákup kryptoměny měl proběhnout a jaké náležitosti jsou k obchodu zapotřebí.

Důrazně varujeme občany, aby nikomu neumožnili vzdálený přístup ke svému počítači či notebooku, neboť podvodníci toho využijí a po přihlášení do internetového bankovnictví mohou lidé přijít o své celoživotní úspory.


NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
porsche plzeň

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby