Čističky vzduchu od centrálního obvodu pomohou personálu plicní kliniky

Tři čističky vzduchu pomohou ochránit personál kliniky pneumologie a ftizeologie Fakultní nemocnice v Plzni před viry a bakteriemi.

SEO UNIWEB

Čističky jako dar klinice předalo vedení plzeňského centrálního obvodu přednostovi kliniky prof. Miloši Peškovi.

 „V nedávné době jsme všem složkám IZS a lidem, kteří pracují v první linii osobně poděkovali za jejich nasazení. Naše podpora nespočívá jen ve slovech, ale také má konkrétní podobu. Nákup tří nových čističek vzduchu, které plicní klinika potřebuje, je tak dalším vyjádřením díků a podpory našim zdravotníkům,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Přístroje zlikvidují bezmála sto procent prachových částic, pylů, virů a bakterií. Vyčištěný vzduch pak obohatí o záporné ionty, což pozitivně ovlivní kvalitu vzduchu.

„Zdravý nemocniční personál je klíčový pro chod kliniky. To plátí dvojnásob v této náročné době. Čističky vzduchu zde zajistí vzduch bez prachových částic, virů a bakterii. Pomohou v sesternách a odpočinkových místnostech pro lékaře,“ říká Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

 „Velmi si vážíme lékařů, zdravotních sester a nemocničního personálu. Tímto bychom jim rádi poděkovali za jejich neúnavnou snahu, nejen v boji proti epidemii COVID-19, ale i v péči o naše zdraví. Myslím si, že každá pomoc se počítá, zvláště v této velmi náročné době.“, dodává Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
servis auto cb

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb