V pondělí kolem půl sedmé večer vyslali zaměstnanci restaurace v plzeňské ulici Vojtěcha Rojíka v Plzni na Doubravce "SOS" na tísňovou linku Policie České republiky 158. Personál se dostal do konfliktu s jedním z hostů, který si přihnul více, než dokázal snést. Host pravděpodobně ukrajinské národnosti nejprve napadl obsluhu a pak se pustil do demolování zařízení restaurace. Do ulice Vojtěcha Rojíka vyrazila hlídka z obvodního oddělení Plzeň - Doubravka. Agresivní host neměl u sebe doklady a snažil se uprchnout. Policisté jej vyzvali, aby se uklidnil, jinak že budou muset použít donucovací prostředky. Muž, který pravděpodobně pochází z Ukrajiny, se ale dál pokoušel někudy vyklouznout a tak policisté použili hmatů a chvatů sebeobrany a ruce mu spoutali služebními pouty. Cizinec nakonec skončil na psychiatrické klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Kromě toho, že byl i nadále neúměrně agresivní, pokoušel se o sebepoškozování. Případ si převzali policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování plzeňského městského ředitelství. Kvalifikovali jej jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Úkolem číslo jedna bude ale ověření totožnosti podezřelého.