ČOI zabavila padělky na Svaté Kateřině

Padělky značkového zboží za deset milionů korun zabavili o víkendu při razii na zřejmě největší tržnici v Plzeňském kraji inspektoři České obchodní inspekce (ČOI). Při několikahodinové kontrole na vietnamské tržnici ve Svaté Kateřině na Tachovsku zabavili přes 5000 kusů padělků.


Padělky značkového zboží za deset milionů korun zabavili o víkendu při razii na zřejmě největší tržnici v Plzeňském kraji inspektoři České obchodní inspekce (ČOI). Při několikahodinové kontrole na vietnamské tržnici ve Svaté Kateřině na Tachovsku zabavili přes 5000 kusů padělků značkového textilu, obuvi, hodinek, tašek a podobně, řekl ředitel západočeské ČOI Václav Havlík.
Přestože svatokateřinskou tržnici minulé dva víkendy kontrolovali i celníci a zabavili zde zboží za miliony, našlo se zde velké množství padělků i teď. "Je to boj s větrnými mlýny: my přijedeme, zabavíme padělky a oni je hned zase doplní," konstatoval Havlík. Kontroloři obchodní inspekce nyní před Vánocemi zvýšili počet kontrol na tržnicích v příhraničí. Rozsáhlé kontroly provádějí i celníci, dnes například v Chebu.
Na tržnici, kde je zhruba 400 stánků, zabavili dnes inspektoři kromě jiného i padělky luxusních značkových hodinek Rolex nebo nepravé kabelky Louis Vuitton. "Byly tu i padělky Vuittona z krokodýlí kůže, poprvé jsem tu viděl i padělané kufry," řekl Havlík.
Inspektory na tržnici doprovázeli policisté z cizinecké policie s desítkou služebních psů. "Kontrola pak proběhla v naprostém klidu a bez konfliktů, ti psi budili respekt," poznamenal Havlík. Inspektoři i celníci se totiž na kontrolách v tržnicích v poslední době občas setkávají s rostoucí agresivitou trhovců.
Havlíka poměrně překvapilo, že když kontroloři přišli na tržnici a drtivá většina stánkařů ve velké rychlosti opustila stánky, někteří zůstali na místech a prodávali dál. "Měli všechno v pořádku, neměli žádné padělky značkových věcí, takže mohli prodávat dál. Takových je ale zatím velmi málo. Každopádně jsme dnes naší kontrolou zklamali velké množství německých zákazníků, kteří se ptali, kdy skončíme s kontrolou a začne se prodávat," uzavřel Havlík.
Razie v Chebu se dnes účastnilo asi 250 celníků. Díky povolením můžou kontrolovat i stánky, které majitelé uzavřeli. Prakticky v každém stánku, který kontrolovali, se našlo nelegální zboží. Šlo obvykle o padělky značkového textilu, pirátská CD a DVD nebo nekolkované cigarety. Jak velké množství zboží a v jaké hodnotě celníci zabavili, se dá zatím jen stěží odhadnout, protože celníci otevřeli celkem asi 130 stánků.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 04.12.2006 10:200 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq