Čtvrtý plzeňský obvod chce MHD do Zábělé a Červeného Hrádku

Zástupci Městského obvodu Plzeň 4 se v pátek sešli s předsedou představenstva PMDP a náměstkem primátora Plzně Romanem Zarzyckým.

potisk adapt print

Cílem schůzky bylo najít společné řešení pro zlepšení dopravní obslužnosti Červeného Hrádku a Zábělé, kterou od 14. června z velké části nově zajišťuje Plzeňský kraj prostřednictvím společnosti Arriva.

„Zaznamenal jsem problémy v oblasti veřejné linkové dopravy na území celého Plzeňského kraje. Potíže se bohužel nevyhnuly ani čtvrtému městskému obvodu, kterému můžeme v rámci Plzeňských městských dopravních podniků podat pomocnou ruku. Na schůzce jsem deklaroval, že PMDP jsou připraveny okamžitě zajistit provoz na linkách, které dříve okrajové části čtvrtého obvodu obsluhovaly,“ uvedl po společném jednání Roman Zarzycký (ANO).

Červený Hrádek a Zábělou dříve obsluhovaly autobusové linky PMDP č. 52, 53 a 54. Provoz těchto linek byl ukončen a místo nich byla nově nasazena linka PMDP č. 38. Většinu spojů pak převzal nový krajský autobusový dopravce Arriva Střední Čechy. Změna však s sebou přinesla řadu problémů včetně zpoždění nebo i úplného výpadku spojů.

„Před dvěma týdny jsme vyzvali k nápravě společnost POVED, která organizuje dopravu v Plzeňském kraji. Dosud jsme ale neobdrželi žádnou oficiální odpověď. Červený Hrádek a Zábělá jsou integrální součástí Plzně, proto jsme přesvědčeni, že si zaslouží MHD a také autobusy, které jsou uzpůsobeny městské dopravě. Stojíme za našimi občany,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Problémem nového krajského autobusového dopravce se bude v pondělí zabývat také Zastupitelstvo Plzeňského kraje. Zástupci čtvrtého obvodu se jednání zúčastní.

„Myslíme si, že změnu v rámci dopravní obslužnosti našeho obvodu je možné udělat revokací Rady Plzeňského kraje, aniž by byl tendr na krajského autobusového dopravce ohrožen. Jsme přesvědčeni, že měnit po 70 letech fungující dopravu v lokalitě byl chybný krok. Pro návrat MHD do Červeného Hrádku a Zábělé proto uděláme maximum,“ říká starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup (ANO).


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Akční nabídka autobaterií

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka
uniweb weby