Čtyři koupaliště na Karlovarsku uzavřena

Kvalita vody na vodních plochách, které jsou využívány v Karlovarském kraji ke koupání, se zhoršuje. Hygienici už zakázali koupání na čtyřech kontrolovaných plochách.

obrázek: Čtyři koupaliště na Karlovarsku uzavřena
Kvalita vody na vodních plochách, které jsou využívány v Karlovarském kraji ke koupání, se zhoršuje. Hygienici už zakázali koupání na čtyřech kontrolovaných plochách.
Od začátku července platí zákaz koupání na Skalce, o dva týdny později vyhlásili hygienici zákaz i na Velkém rybníku. K nim přibyl před týdnem rybník Betlém a od středy i rybník Tajch v Šindelové. Všude je zhoršená kvalita vody důsledkem přemnožení vodních řas a sinic, které mohou být zdraví nebezpečné.
Výsledky rozborů ale ukazují, že voda začíná být nebezpečná i na dalších vodních plochách. Tam sice ještě hygienická stanice zákaz nevydala, ale doporučuje po koupání důkladné sprchování. To se týká například přírodních koupališť v Nové Roli, v Toužimi nebo Děpoltovicích.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články