Cyklokrosař Štybar má stříbro z evropského šampionátu

Stříbrnou medaili vybojoval stříbrský Zdeněk Štybar na mistrovství Evropy cyklokrosařů. V nizozemském Huijbergenu ho předstihl jen Belgičan Albert.


Stříbrnou medaili vybojoval stříbrský borec Zdeněk Štybar na evropském šampionátu cyklokrosařů. Na okruhu v nizozemském Huijbergenu jej předstihl pouze Belgičan Niels Albert, který projel cílem s náskokem 26 sekund.
Šampionát se jel na rozblácené trati, okruh byl hodně těžký se značným převýšením. "Kdo špatně odstartoval, tak na tom byl špatně, protože se těžko předjíždělo," řekl reprezentační trenér Petr Klouček.
Na to doplatili čeští junioři. Startérovi se nepodařilo vystřelit z pistole, polovina jezdců vyrazila a druhá, v níž byli i čeští jezdci, zůstala stát. Jiří Polnický s Filipem Adelem se posunuli postupně do první desítky, ale Polnický jednou špatně najel do depa a byl diskvalifikován ze šestého místa v cíli.
Mezi jezdci do 23 let Štybar od startu vedl, ale upadl a jeho největší soupeř Albert získal asi dvacetisekundový náskok, který si stále hlídal. Dvě kola před koncem se na něj Štybar téměř dotáhl, ale Belgičan opět přidal a obhájil zlatou medaili.
"Pro Štybara to nebyl klíčový závod sezony, připravuje se především na mistrovství světa, kde chce završit svůj zlatý hattrick," řekl trenér Klouček.
Výsledky:
Muži do 23 let: 1. Albert (Belg.) 53:16, 2. Štybar (ČR) -26, 3. Peeters (Belg.) -1:50, ...8. Bambula, 9. L. Klouček oba -2:59, 21. Fr. Klouček -3:59, 30. Menger (všichni ČR) -5:36.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
ne 10.12.2006 17:570 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024