Další posila. Na hostování do Viktorky přichází Ondřej Pachlopník z Brna

Viktoria Plzeň hlásí před startem letní přípravy další posilu. Červenomodrý dres oblékne 21letý mládežnický reprezentant Ondřej Pachlopník, který přichází na roční hostování s opcí ze Zbrojovky Brno

weby na míru UNIWEB

Jedenadvacetiletý Ondřej Pachlopník je odchovancem brněnské Zbrojovky, jejíž dres oblékal od svých deseti let. Nyní jej mění za červenomodrý. Do Viktorie přichází na roční hostování s opcí.

„Tento krok je pro mě obrovskou výzvou. Viktorka je špičkový tým a čekají ji i zápasy v evropských pohárech, které jsem ještě nikdy nehrál. Je nyní na mně, abych makal naplno a porval se o místo,“ říká rychlonohý fotbalista.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout hostování s opcí takto talentovaného hráče, jakým Ondřej Pachlopník bezesporu je. Součástí transferu je i dohoda, že bude Brno moci využít přednostně možnosti získat některé naše hráče na hostování pro nadcházející sezonu,“ říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Již zítra čekají na Ondřeje Pachlopníka a jeho nové spoluhráče funkční testy, v pondělí se pak bude poprvé hlásit trenéru Michalu Bílkovi na startu letní přípravy.

Debut v profesionální soutěži zaznamenal Pachlopník 2. března 2019 proti Chrudimi ve druhé lize. V následujícím ročníku pomohl Brnu k postupu do FORTUNA:LIGY, ve které pak odehrál 31 zápasů a vstřelil 1 ligový gól (proti Pardubicím). Za Brno nastupoval na pozici podhrotu, křídla či dokonce i útočníka. Jedná se tedy o ofenzivního univerzála.

„Ondra v Brně prokázal nesporné fotbalové kvality, řadí se mezi nejoriginálnější mladé hráče v Česku a má potenciál dalšího fotbalového růstu. Vloni zaujal rychlou adaptací v lize, v Plzni před ním bude další výzva v podobě ambiciózního klubu a náročného trenérského týmu. Hráč má předpoklady pro mezinárodní fotbal,“ uzavřel Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Foto: FC Zbrojovka Brno


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby