Dárci krve mají v Rokycanech nově k dispozici on-line rezervační systém

Systém je zprovozněn od tohoto týdne a první možné rezervace jsou od pondělí 8. dubna. On-line rezervace zatím nejsou nezbytné.


„Nicméně žádáme dárce, aby z důvodu hladkého průběhu odběrů, začali rezervační systém využívat přednostně. Nám zdravotníkům to usnadní plánování a samotným dárcům to v konečném důsledku ušetří čas,“ říká vedoucí lékařka hematologicko-transfuzního oddělení Miroslava Padrtová s tím, že rezervaci je možné před termínem odběru kdykoli zrušit.

„Rezervace je intuitivní a lze ji provést snadno na monitoru počítače i na telefonu. V rezervačním systému si stačí vybrat volný termín označený zeleně, vyplnit krátký formulář a rezervaci odeslat. Pro pravidelné používání je vhodné se do systému zaregistrovat a většina údajů se při každé další rezervaci předvyplní. Pokud dárce uvede i mailovou adresu, má přes potvrzující mail vždy možnost rezervaci zrušit, kdyby mu termín nevyhovoval," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

V rezervačním systému jsou připraveny časové sloty pro prvodárce i pravidelné dárce. „Postupně usnadní hladký průběh odběrů, protože se jedná přibližně o intervaly vyšetření a odběru každého dárce. Díky rezervacím v nich budeme mít pokaždé představu, kolik dárců, v jaké časy a s jakou krevní skupinou přijde,“ popisuje výhody rezervačního systému lékařka a doplňuje, že prozatím budou všichni dárci bráni k odběru v pořadí, jak přijdou. „Postupně ale začneme přihlížet i přímo k časům rezervací, a pokud se sejde v jeden čas více dárců, budou upřednostněni právě ti rezervovaní na daný čas.“

Proklik na rezervační formulář je umístěn také na stránce pro dárce krve: www.rokycany.nemocnicepk.cz/krev  

Rezervační systém už funguje od loňska na transfuzním pracovišti Klatovské nemocnice a v odběrovém místě dárců krve v Domažlické nemocnici, kde ho využívá téměř 100 procent dárců.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka