Na západním silničním okruhu Plzně byly nainstalovány kamery a senzory pro úsekové měření rychlosti, aby se zlepšila bezpečnost. Studentská ulice začne udělovat pokuty. Cílem je snížení nehod. Tři nové úseky zahrnují místa jako Vinice a Chebská. Náklady činily 8,5 milionu korun.
Na západním silničním okruhu Plzně byla nedávno nainstalována další sada kamer a senzorů sloužících k úsekovému měření rychlosti. Díky těmto opatřením budou řidiči bezprostředněji sledováni a kontrolováni, což má přispět k zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Studentská ulice, jedná z klíčových komunikací, kde pokuty za překročení rychlosti začnou být udělovány v průběhu léta, tvoří část rozvíjejícího se městského okruhu.
Úsek v blízkosti škol v oblasti Studentské ulice, konkrétně mezi křižovatkami s Kaznějovskou a Plaskou, je místem, kde je rychlost již nepravidelně měřena klasickým radarem místními strážníky a policisty. Plzeňský radní pro bezpečnost Tomáš Kotora zdůraznil, že cílem úsekového měření je bezpečnější jízda a snížení počtu dopravních nehod.
Tento nový přístup k měření rychlosti zahrnuje instalaci tří dalších úsekových měření na západním okruhu Plzně. Nejdelší úsek, měřící 1832 metrů, se táhne od sjezdu u Vinic až na konec estakády u Chebské ulice. Další úseky se nacházejí mezi velkým kruhovým objezdem u nové obchodní zóny a mostem přes okruh, a mezi Chebskou a Vejprnickou.
Zvláštní pozornost bude věnována integraci nově instalovaných kamer do existujících městských systémů, přičemž před jejich oficiálním spuštěním proběhne důkladné testování. Připravuje se také technologie pro sledování nedovolené jízdy ve vyhrazených pruzích, jak informoval Luděk Šantora ze Správy informačních technologií města Plzně.
Náklady spojené s budováním těchto měření dosáhly 8,5 milionů korun. Řidiči by si měli být vědomi, že měřeným úsekům a úsekovým radarům se nevyhnou nejen na Studentské a na západním okruhu, ale také na dalších vytížených silnicích v Plzni, jako jsou Plaská, Folmavská, U Seřadiště, v Radobyčicích a Radčicích.